Dnes:14°C

Zítra:19°C

Čtvrtek 1.10. Igor
Menu

Elitní závod Bittner z Mapei Merida Kaňkovský vyhrál závod Regionem Orlicka

Bittner z Mapei Merida Kaňkovský vyhrál závod Regionem Orlicka

foto: D&V Photography

12. 08. 2020 - 15:39

Velmi dobře obsazený závod juniorů a kadetů dokázal ovládnout olomoucký talent Pavel Bittner z Mapei Merida Kaňkovský Olomouc. Po loňském celkovém druhém místě letos vyhrál dvě etapy a celkově zvítězil před Romanem Buckertem z Německa a rakouským závodníkem Paulem Buschekem. Do Lanškrouna se letos sjelo 169 mladých cyklistů z 26 týmů a pěti zemí.

V minulosti tento velmi kvalitní závod vyhráli třeba Leopold König či Peter Sagan, Pavel Bittner se tak připojil k této elitní smetánce. První etapa přitom pro celý peloton nedopadla dobře, když zůstala bez vítěze, protože byla z důvodu dopravní nehody doprovodných motocyklů anulována.

Ve druhé etapě, časovce, zaostal Bittner za vítězným Němcem Gebhardtem o jednu vteřinu. Třetí, královskou etapu už olomoucký borec vyhrál a do závěrečného dějství šel s náskokem 1:20.
„V královské etapě jsme se snažili hlídat úniky před druhou vrchařskou prémií, aby nikdo neodjel. Pak bylo v plánu, že Pavel zaútočí, což se povedlo a dojel do cíle s náskokem padesáti sekund,“ řekl ke klíčovému momentu závodu trenér a manažer stáje Mapei Merida Kaňkovský Jiří Kaňkovský.

Pavel Bittner vezl v závěrečné etapě žlutý trikot a ten si po podpoře kolegů z týmu a úspěšném finiši zaslouženě odvezl domů, když dokázal ovládnout i poslední část závodu.
„Nohy mi celý víkend skvěle fungovaly a skvěle fungoval také náš tým. Nejtěžší pro mě byla sobotní časovka, cítil jsem, že jsem po ránu trochu ztuhlý a byl to horký den. Nakonec ale vše dopadlo podle plánu,“ řekl pro facebookový účet závodu Regionem Orlicka jeho letošní vítěz.

Obavy z poslední etapy měl Jiří Kaňkovský. „Sice jsme měli na papíře náskok 1:20, ale to nic neznamenalo, kdyby se Němci spojili, měli bychom to hodně těžké, protože v poslední etapě už jsme jeli jen v šesti lidech. Ale povedlo se to uhájit, i když jsme likvidovali spoustu úniků, tak další týmy už posléze bojovali o druhé a třetí místo,“ vysvětlil Kaňkovský. Na vítězství se podíleli junioři a kadeti Adam Kaňkovský Daniel Mráz, Jakub Havrlant, Albert Solař, Tomáš Obdržálek, Tomáš Přidal, Jakub Hák, Honza Vall, Aleš Hrdlička, Matěj Drápela a Mirek Müller.

Jiří Kaňkovský si úspěchu na závodu Regionem Orlicka 2020 velmi cení. „Je to letos u nás určitě nejtěžší mezinárodní juniorský závod. Závod míru v Terezíně se asi nepojede, o to cennější je pro nás tento výsledek v této zvláštní sezóně, kdy se stále připravujeme a závody jsou hodně rušeny a máme tak hodně málo závodních kilometrů, což mrzí mě i kluky.“

0 komentářů

Další články