Zde může být vaše reklama.

Alpe Adria Cup BK REDSTONE se rozplynula naděje na postup

BK REDSTONE se rozplynula naděje na postup

foto: Petr Pelíšek

07. 12. 2022 - 07:39

Druhý domácí zápas Alpe Adria Cupu hráli dnes basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko. Soupeřem jim byla slovinská Ilirija.

BK REDSTONE nastoupil bez zraněných Motena a Stamenkoviče a už i bez křídelníka Lewise, jehož kratičké angažmá bylo ukončeno, a již v první čtvrtině se vinou první vlny ztrát propadl z 9:8 na 11:19. I ve druhé čtvrtce domácí útok tápal a nepomohly mu tak ani dočasné suchoty soupeře. Poločas 29:33 s jedinou trojkou obou celků dohromady přesto ještě dával Hanákům naději.

Tu však poté sebrala třetí čtvrtina (12:23), v níž při sedmi ztrátách týmu skórovali jen Češi. Hosté si po 24 minutách zpod koše i z trojek řekli o nejvyšší vedení (31:50), jež ještě zejména dvě Feštrovy trojky po útočných doskocích dokázaly srazit na devět bodů, jenže soupeř dvěma trojkami získal opět téměř dvacetibodový náskok a totéž se opakovalo, když Olomoucko vedeno Welschem zejména zpod koše snížilo pět minut před koncem na 58:64.

„Citelně nám chyběl zraněný Moten, Kněževič po návratu z marodky nastoupil bez tréninku a to vše se pod výsledek podepsalo. V útoku to nebylo dobré, přesto jsme v poločase ztráceli jen čtyři body. V kabině jsme si řekli, co chceme hrát, zůstalo ale pouze u slov. Za Ilirii poprvé nastoupil rozehrávač Arslanagič, kterého znám z chorvatské ligy. Tým skvěle dirigoval, byl hlavním tahounem a my jsme jej nedokázali odstavit od míče,“ řekl Tihomir Bujan, trenér BK REDSTONE.

Další články