Kooperativa NBL BK REDSTONE začal nadstavbu prohrou

BK REDSTONE začal nadstavbu prohrou

30. 01. 2022 - 00:08

Basketbalisté BK REDSTONE Olomouc v sezóně podruhé doma prohráli s Děčínem. A podruhé to bylo poslední střelou. Hanákům se tak nepovedlo vstoupit do bojů ve skupině A 2 úspěšně.

Hostům se v Čajkaréně povedl vstup do zápasu, po pěti minutách to bylo 4:11. První čtvrtku vyhrál Děčín 11:20. Ve druhé bylo Olomoucko postupně čím dál lepší a díky bodům Vučkoviče a Tomsicka se v polovině této části přitáhlo na 22:27. Pak se rozstřílel rozehrávač Feštr a jeho dvě trojky, ta druhá navíc s faulem, znamenaly snížení na 29:30. Po poločase pak svítil na ukazateli skóre stav 40:42. Vstup do druhého poločasu patřil jednoznačně Olomoucku, které díky bodům Nikoliče, Kněževiče a třem šestkám Tomsicka po faulu při trojce otočilo na 48:42. Náskok ale olomouckému týmu dlouho nevydržel a po třech čtvrtinách BK REDSTONE prohrával o tři body – 58:61. V poslední čtvrtce to byl vyrovnaný boj a platilo to až do konce. Hanáci vedli 79:78, ale pak dal Děčín trojku. Ještě v poslední vteřině to mohlo být jinak, ale pokus o trojku Tomsicka se jen odrazil od obroučky.

„Utkání se hodnotí hodně těžce. Byli jsme blízko, rozhodla poslední střela. Minule jsme měli štěstí, tentokrát se přiklonilo k soupeři. To se stává. Horší je, že jsme udělali téměř dvacet ztrát a neproměnili osmnáct šestek. To by se stávat opravdu nemělo. Některé zbytečné chyby v koncovce nás připravily o lepší výsledek. Byla tam třeba přihrávka zadovkou, to v tak vypjatém závěru nemůžeme dělat,“ řekl Miljan Čurovič, trenér BK REDSTONE Olomoucko.

BK REDSTONE Olomoucko - BK ARMEX Děčín 79:81 (11:20, 29:22, 18:19, 21:20)

Body: Feštr 24, Tomsick 17, Vučkovič 14, Nikolič 12, Kněževič 8, Sehnal 2, E. Klepač 1, Halada 1, Žák - Pomikálek 17, Nichols 17, Svoboda 13, Eudy 13, Šiška 12, Osaikhwuwuomwan 8, Kroutil 1, Žikla, Mach, Sertič. Rozhodčí: Hruša, Scholze, Hartig.