Zde může být vaše reklama.

Dva předkolo Ligy mistrů Česko udrželo pozici, má zase pět míst v pohárech

Česko udrželo pozici, má zase pět míst v pohárech

foto: Petr Pelíšek

25. 08. 2020 - 16:08

Finálovým zápasem Ligy mistrů opožděně vyvrcholila sezóna evropských pohárů UEFA 2019/20. Česko si především kvůli nepovedeným kvalifikačním zápasům svých reprezentantů vysloužilo nízký bodový zisk, přesto se podařilo udržet klíčovou patnáctou pozici v pořadí národních asociací. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace.

Žebříček koeficientů tradičně ovlivňuje nasazení a počty klubu jednotlivých zemí, které v následujícím soutěžním ročníku mohou ligy vyslat do evropských pohárů. Právě patnácté místo, které Česko uhájilo před ještě v závěru restartované sezóny dotírajícím Švýcarskem a Kyprem, je zásadní, aby se do soutěží UEFA v sezóně 2021/22 mohla ještě zapojit pětice českých týmů tak, jako si fanoušci zvykli v minulých letech.

Vzhledem k rozšíření počtu soutěží by se podle aktuálních plánů EUFA mělo ve FORTUNA:LIZE v právě zahájené sezóně hrát o následující pozice:
-Vítěz FORTUNA:LIGY – předkolo Ligy mistrů (mistrovská fáze)
-Vicemistr FORTUNA:LIGY – předkolo Ligy mistrů (nemistrovská fáze)
-Vítěz MOL Cupu – předkolo Evropské ligy
-Třetí tým FORTUNA:LIGY – předkolo Konferenční ligy (nově zřízená soutěž UEFA)
-Čtvrtý tým FORTUNA:LIGY – předkolo Konferenční ligy (nově zřízená soutěž UEFA)

Nepříliš povedený ročník našich zástupců nahradil v nové „pětiletce“ naopak sezónu 2015/16, kdy české kluby v soutěžích UEFA nasbíraly v průměru o téměř dva body více. Česko proto nový soutěžní ročník 2020/21 zahajuje z pohledu národních koeficientů až na 20. příčce.

Další články