
BK Olomoucko vyhrálo nad Nymburkem, snížilo stav série
Skvělou aktuální formu podpořenou neuvěřitelnou bojovnosti pod vlastním košem využili parádně…
foto: archiv redakce
29. 12. 2021 - 12:06
Už po osmatřicáté se poslední den v roce sejdou v olomouckých Smetanových sadech všichni ti, kteří před silvestrovským hodokvasem uvítají možnost provětrat se na čerstvém vzduchu a udělat něco pro své zdraví. Zároveň se ale také pobavit a třeba i vyhrát drobnou cenu v bohaté tombole pro malé i velké.
Silvestrovský běh má start i cíl před hudebním altánkem v Rudolfově aleji olomouckých Smetanových sadů, kde se 31. prosince od 13 do 13:50 hodin uskuteční prezentace účastníků. Ve dvě odpoledne se pak nejen běžci vydají na tři různě dlouhé trasy. Ty vedou po asfaltových cestách parku a lze je absolvovat i chůzí, na kolečkových bruslích, s kočárkem, na běžkách nebo třeba na trakaři. Vítané jsou i malé děti s doprovodem a pejskaři. Pro všechny jsou na výběr tratě o délkách 1300, 2600 a 5200 metrů.
Co se spolu s trasami po více než tři desetiletí trvání populární akce rovněž nadále nemění, je její filozofie: „Silvestrovský běh není závodem a koná se za každého počasí. Startovné je dobrovolné a všechna startovní čísla jsou po doběhu slosována v tombole,“ říká za pořadatele z běžeckého klubu TJ Liga stovkařů Olomouc Jana Fritscherová, podle níž drobné tekuté odměny za samotný sportovní výkon čekají pouze na nejrychlejší běžce na všech třech vypsaných tratích.
V průběhu olomouckého „Silvestráku“, jehož se v posledních letech zúčastnilo aktivně či v rolích diváků na trati vždy několik stovek lidí, se jako občerstvení podává čaj a rum. Smetanovy sady ale v průběhu stále více populární akce pokaždé provoní třeba také cukroví a ovocné destiláty přinesené samotnými účastníky.
Skvělou aktuální formu podpořenou neuvěřitelnou bojovnosti pod vlastním košem využili parádně…
Semifinále basketbalové ligy mezi BK Olomoucko a Nymburkem se stěhuje na Hanou. Domácí zatím v…
Další extrémně fyzicky náročný zápas odehráli basketbalisté BK Olomoucko ve druhém semifinále proti…
Ve 2. kole nadstavbové skupiny Chance Ligy O titul se fotbalistům SK Sigma Olomouc zadařilo mnohem…
Skvělou třetí čtvrtinou rozhodli basketbalisté BK Olomoucko o historickém postupu do semifinále…
V jednadvacátém kole moravské skupiny 1. ligy starších žákyň hrály fotbalistky SK Sigma Olomouc ve…