Dnes:28°C

Zítra:30°C

Čtvrtek 29.7. Marta
Menu

Rozhodl o vítězství Chytil: Naštěstí se to přiklonilo na naši stranu

Chytil: Naštěstí se to přiklonilo na naši stranu

foto: Petr Pelíšek

21. 02. 2021 - 12:18

Fotbalisté SK Sigma Olomouc se v utkání proti Brnu doma na Andrově stadionu trápili. Nešlo jim to, moc šancí neměli, ale přesto nakonec slavili výhru. Rozhodl o tom v nastaveném čase Mojmír Chytil, který dlouhé sólo zakončil mazáckou kličkou, přesně takovou, jako předváděl před časem v olomouckém dresu Michal Ordoš, dosud jediný sigmácký král ligových střelců. „Už jsem si říkal, že to zase bude... Nebyly skoro žádné šance, nevybavuju si nic. Byl to další klasický remízový zápas, musíme se učit přesně takové vyhrávat. Teď se nám to povedlo,“ řekl Chytil.

Jaké to je rozhodnout takový zápas, ve kterém prakticky nejsou žádné šance, ve druhé minutě nastavení?
Jsou to super pocity. Tohle jsme přesně potřebovali. Zvládnout to utkání. Byl to bojovný zápas, hodně nakopávaných míčů, souboje ve středu pole. Naši stopeři vyhrávali hlavy, hned to dávali dopředu, tam jsme zase sváděli souboje my. Byl to takový, podle mě, pro fanouška ne moc pěkný fotbal. Ale naštěstí se to pak přiklonilo na naši stranu a já jsem měl to štěstí, že jsem u toho mohl být.

Byl jste si hned jistý, že jste nebyl v ofsajdu? Slavit jste utíkal směrem k pomeznímu, který postavení mimo hru zamával.
V první chvíli jsem si myslel, že nebyl. Pak to zvedl, tak jsem si říkal, že asi jsem tam byl. Bylo to takové divné. Myslel jsem si, že jsem ofsajd nebyl a nakonec to tak bylo. Už jsem to na videu viděl, naštěstí to bylo v pohodě. Kamarád mi to posílal, hned jsem se na to podíval.

A důležité bylo, že se vám tam nepřipletl González, protože ten byl postavením docela na hraně.
Bylo to sporné, křikl jsem si na něj. A pak jsem si vzpomněl na zápas se Spartou, jak jsem tam zkoušel patičky a udělal jsem blbost. González si na mě zase volal, ale říkal jsem si, že už ne, budu to hrát asi sám. A tak jsem to naštěstí provedl tak, jak jsem to provedl.

Míč prodlužoval Roman Hubník, který šel na poslední minuty na hrot místo zraněného Jakuba Yunise.
Většinou jsem na té pozici, kde se prodlužují balony, já. Tentokrát se to vyměnilo. Roman to prodloužil super, to bylo vynikající. A potom už to bylo jenom na mě, jestli to proměním. Naštěstí jsem to trefil kousek od tyčky.

V celém utkání se Sigmě dopředu moc nedařilo, stopeři Dreksa s Pernicou tam pracovali dobře. Až na to nastavení.
Mně to soubojově moc nešlo, moc soubojů jsem nevyhrál. Byl jsem z toho už druhý poločas trochu špatný, že jsem skoro každý souboj prohrál. Ne jako třeba proti Spartě. Pak tam přišel Roman, povedla se nám jedna akce a to rozhodlo celý zápas. Takhle nějak to má vypadat ode mě, být na tom místě místo Romana.

Pomůže Sigmě výhra k lepším výkonům a výsledkům? Z předchozích dvanácti kol je to teprve druhé vítězství, to je v tříbodovém systému málo.
Chceme hrát co nejvýš, každý zápas chceme zvládnout. A tohle bylo hodně těžké utkání. No a také jsme mohli dostat třeba gól my, z nějaké podobné situace. Ale naštěstí jsme to zvládli. Měli jsme tam spoustu remízových zápasů, kdy jsme třeba my dostali gól na konci. Teď jsme to zvládli a doufám, že nám to pomůže. A zvládneme další zápasy třeba lépe, tak, že nebudeme muset dávat gól v devadesáté minutě.

Přinese to to týmu klid a jistotu před dalšími zápasy?
Bude větší pohoda, než kdyby se remizovalo. Říkali jsme si jasně, že musíme udělat šest bodů doma, se Zbrojovkou a Zlínem, že ty zápasy musíme zvládnout. První jsme zvládli, ubojovali. Neřekl bych úplně pohoda, ale získali jsme tři body, což je důležité.

Další články