Dnes:3°C

Zítra:6°C

Čtvrtek 27.2. Alexandr
Menu

Holice zahájila přípravu Derco: Chceme zlepšit presink a útočnou fázi

Derco: Chceme zlepšit presink a útočnou fázi

foto: Petr Pelíšek

20. 01. 2020 - 20:10

Se spojenými týmy áčka a béčka zahájili dnes zimní přípravu v 1.HFK Olomouc. Svěřenci trenéra Jiřího Derca jsou po podzimním dílu divizní skupiny na třetím místě se ztrátou pouhých dvou bodů na první Kozlovice. První přípravný zápas hraje Holice v sobotu v Blansku s lídrem MSFL.

HFK začal s přípravou bez výrazných změn v týmu. „Kádr máme stabilizovaný po podzimu. Máme nějaké mladší hráče na zkoušku, ale jádro zůstalo spolu, což mě těší. Ale budeme nějaké okysličení hledat,“ řekl trenér 1.HFK Olomouc Jiří Derco.

Holice přezimuje na třetím místě. Na co se kouč Derco zaměří v přípravě? „Musíme zapracovat na tom, abychom měli stabilizovaný výkon v utkání. Postihovaly nás výkyvy, nedokázaly jsme udržet stabilní výkon na vysoké úrovni celých devadesát minut. Na to se musíme zaměřit. A také chceme zlepšit presink a útočnou fázi,“ poznamenal Derco.

„Ještě chci hrát, ale zároveň pomoci s trénováním. Pořád se více beru jako hráč,“ řekl hrající asistent trenéra Martin Vyskočil. „Věříme, že se nám bude dařit i v jarní části sezony. Kádr je dobrý, zůstal pohromadě. Ve srovnání s minulou sezonou je to lepší, můžeme atakovat čelo. Mužstvo máme dobré a měli bychom v tom pokračovat,“ podotkl Vyskočil.

„S Martinem máme rozdělené úkoly. On se stará o úvodní část tréninku jako asistent, co se týká taktiky a herních věcí, za to jsme zodpovědný. Ale samozřejmě spolu všechno diskutujeme. Nechávám mu prostor spíš na práci s útočnou fází,“ osvětlil Derco fungování trenérského štábu HFK.

V přípravě Holice odehraje osm zápasů. „Myslím si, že to máme dobře nachystané, hned v sobotu ostrý start s prvním týmem třetí ligy. Máme tam i nějaké dvojzápasy, protože trénujeme v jedné skupině i s béčkem, takže aby měli i mladší hráči zápasové vytížení a učili se od starších,“ uvedl Derco.

HFK má po podzimu minimální ztrátu na první místo a chce hrát dál o čelo. „Chceme hrát o špici a navázat na podzim. Bude to těžké, ale budeme se o to snažit. A hlavně se stabilizovat jako klub, abychom do případně do příští sezony mohli jít na postup. Ale takové plány nemám rád. Teď půjdeme zápas od zápasu a uděláme maximum pro to, abychom hráli o nejvyšší příčky,“ podotkl Derco.

Trenér Jiří Derco pamatuje ze své hráčské aktivní kariéry zlatou holickou éru, když na stadionu HDK bývalo na fotbal plno. A získat fanoušky fotbalu zpět, to je také jeden z cílů. „Určitě ano. Ale myslím si, že to není jen naše slabina. Potřebujeme atraktivní hru a vítězství, jinak diváky na stadion nedostaneme. Takže musíme hrát atraktivní, ale k tomu i vítězný fotbal, což je někdy složité. Myslím, že se nám to v určitých fázích sezony dařilo. Bude to stát spoustu úsilí, abychom tu zašlou slávu Holice vrátili zpět a s tím také diváky na stadion, který si to, myslím, zaslouží,“ řekl Derco.

Program zimní přípravy 1.HFK Olomouc
25. ledna: Blansko - HFK A (11.00)
1. února: HFK A – SK Sigma Olomouc B (11.00)
8. února: HFK A - Sigma Olomouc U18 (10.00)
12. února: HFK A – Vyškov (17.00)
22. února: Líšeň B - HFK A (12.00)
29. února: HFK A - Velká Bíteš (10.00)
7. března: HFK A – Bohuňovice (10.00)
14. března: Opava B - HFK A (10.00)

Plán zimní přípravy 1.HFK Olomouc B tým
1.února: HFK B – Břidličná (13.00)
8. února: HFK B - Ústí u Hranice (12.00)
7. března: HFK B – Černovír (10.00)

Petr Pelíšek
Autor: Petr Pelíšek

0 komentářů

Další články