Kooperativa NBL Basketbalisté BK REDSTONE potrápili mistra

Basketbalisté BK REDSTONE potrápili mistra

02. 12. 2023 - 21:10

O drama na půdě Opavy se postarali basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko. V průběhu zápasu prohrávali o patnáct bodů, přesto prohráli až po velké bitvě 94:97 po prodloužení. Úřadující šampioni si pomohli především šestadvaceti útočnými doskoky a pětadvaceti body z druhých šancí.

Hráči Olomoucka téměř po celou první čtvrtinu drželi domácí pěkně na uzdě. Několikrát se dostali do vedení a více než o dva body prohrávali poprvé na začátku poslední minuty po koši Pecháčka. Stejný hráč se dostal k zakončení v úplném závěru a zajistil Slezanům vedení 26:22 po deseti minutách.

Pak rychle přidal další domácí body Townes, žádný větší trhák ale basketbalisté BK REDSTONE soupeři dlouho nedovolili. Malé manko stáhli a v jednom případě dokonce mohli výsledek otočit. Škranc nedokázal zakončit útok 2 na jednoho. Hanáky některé drobné nepřesnosti mrzely v závěru periody. Současně s klaksonem trefil trojku Kouřil a stanovil poločasové skóre 46:38 teprve třetí opavskou trojkou z jednadvaceti pokusů.

Ve 22. minutě Olomoucko ztratilo míč v rozehrávce a po koši Slavíka prohrávalo poprvé dvouciferným rozdílem. O chvíli později už úřadující mistr vedl 57:42 pro trojce Jurečky. Hosté rychle odpověděli trojkami Hemphilla a Shawera a ve 26. minutě už Bailey snižoval na 53:59. Opava zase reagovala šnůrou sedmi bodů a před poslední částí držela dvouciferné vedení 72:61.

Po další minutě už hosté prohrávali o třináct bodů, to ovšem nezastavilo jejich stíhací jízdu, která vyvrcholila tři minuty před koncem. Shawer pěti body v řadě otočil na 80:79 a zařídil dramatickou koncovku. Necelých pět vteřin před koncem domácí Mokráň srovnal z trestného hodu na 83:83, pak Shawer neproměnil nájezd a šlo se do prodloužení.

V nastavení Opava rychle vedla o čtyři body, přesto bylo 74 vteřin před koncem srovnáno na 91:91, což zařídil Bailey. Stejný hráč pak mohl z trestných hodů opět srovnat krok, proměnil ale jen jednu šestku. Po následném taktickém faulu zajistil klíčový rozdíl opavský Townes, závěr  mistr se štěstím zvládl.

BK Opava – BK REDSTONE Olomoucko 97:94 (26:22, 46:38, 72:61, 83:83)

Body: Townes 20, Puršl 16, Pecháček 13, Mokráň 9, Slavík 9, Gniadek 8, Kouřil 8, Jurečka 6, Farský 3, Švandrlík J3, Kavan 2 - Bailey 22, Mc Brayer 19, Shaver 18, Hemphill 14, Adamu 11, Škranc 6, Žák 4. Rozhodčí: Matějek, Kec, Hartig. TH: 24/44:21/30. Trojky: 7/36:11/22. Doskoky: 59:38. Fauly: 23:31. Diváci: 1250.