Obránce Stephane Noumbissie přichází do Sigmy
Novou posilou olomoucké Sigmy se stal Kamerunec Stephane Noumbissie. Devatenáctiletý hráč, který…
foto: Petr Pelíšek
15. 02. 2025 - 16:26
Ve 22. kole Chance ligy se fotbalistům SK Sigma Olomouc dařilo. Pardubice na Andrově stadionu zdolali vysoko čtyři nula. Pomohl k tomu i útočník Jan Kliment, který návrat do zápasu po čtvrt roce oslavil vstřelenou brankou.
Sigmu poslal do vedení v 9. minutě Jiří Spáčil, bylo to po rohovém kopu. Po změně stran se prosadili tři střídající hráči. V 65. minutě zvýšil Juraj Chvátal a o chvíli později se prosadil uzdravený nejlepší střelec soutěže Jan Kliment. Výhru Sigmy v závěru pečetil Ola Dele.
„Chybělo nám deset hráčů, ale kluci zápas zvládli. V prvním poločase jsme byli nebezpečnější, ale vnímám ho jako vyrovnaný. Ve druhé se ukázala naše kvalita ve hře dopředu. Dokázali jsme využít zisky na útočné polovině. Konečně jsme uhráli i čisté konto, což mě opravdu těší,“ řekl Tomáš Janotka, trenér SK Sigma.
SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 4:0 (1:0)
Branky: 9. Spáčil, 65. Chvátal, 74. Kliment, 90. Dele. Rozhodčí: Hocek – Matoušek, Dresler. ŽK: Pandula. Diváci: 2014.
SK Sigma: Koutný – Hadaš, Pokorný, Elbel, Sláma – Dolžnikov (59. Chvátal), Spáčil (84. Sylla), Breite, Zorvan (84. Dele), Šíp (59. Amasi) – Mikulenka (68. Kliment). Trenér Tomáš Janotka.
Pardubice: Vorel – Jindra, D. Šimek, Šehič – Trédl, Vacek, Simon (73. Leipold), Míšek (73. Fousek)– Yahaya (46. Pandula), Tanko (85. Alijagič), Patrák (73. Kissiedo). Trenér David Střihavka.
Novou posilou olomoucké Sigmy se stal Kamerunec Stephane Noumbissie. Devatenáctiletý hráč, který…
Poslední červnovou sobotu hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc úvodní zápas přípravy na nový soutěžní…
Premiérový trénink na hřišti v letošní letní přípravě absolvovali fotbalisté SK Sigma Olomouc.…
Chance Liga vyhlíží nadcházející ročník 2026/2027 a nyní již zná jeho kompletní los. Účastníkem…
Přípravu na nový soutěžní ročník zahájí fotbalisté SK Sigma Olomouc v pondělí 22. června. První…
Pavel Hapal zůstává. Prvoligový SK Sigma Olomouc oznámil obsazení postu trenéra pro nový soutěžní…