První zápas přípravy Fotbalisté SK Sigma remizovali ve Zlíně

Fotbalisté SK Sigma remizovali ve Zlíně

07. 01. 2023 - 15:10

První přípravný zápas mají za sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Ve Zlíně remízovali 2:2, oba hanácké branky dal útočník David Vaněček. Šlo o jediný tuzemský přípravný duel, ve středu se Olomoučtí vydají na herní soustředění do Turecka.

V olomoucké sestavě scházeli ze zdravotních důvodů brankáři Matúš Macík a Vilém Fendrich, obránce Juraj Chvátal, záložníci Denis Ventúra, Filip Zorvan, Lukáš Greššák a Jakub Matoušek, také útočník Mojmír Chytil. Středopolař Martin Košťál je v přípravě s druholigovým béčkem.

Sigma začal rychlým gólem. Už ve 3. minutě přihrál Fortelný Vaněčkovi, kterému sice střela nejspíš nesedla ideálně, ale brankář Zlína i tak nemohl dělat nic. Vedení ale dlouho netrvalo. V 11. minutě po rohovém kopu zůstal před bránou osamocený Simerský a hlavou srovnal. Jinak byla herně aktivnější a nebezpečnější Sigma, domácí zlobili jen po standardkách. Ve 21. minutě si Sigma vzala vedení zpět. Po faulu na Růska zahrál standardku Fortelný a Vaněček hlavou zavěsil. Náskok mohl krátce po změně stran navýšit Zlatohlávek. Šel sám na bránu, vybíhajícího gólmana přehodil, ale trefil jen do břevna. Chvíli poté dal Zlín druhou branku, bylo to po rohovém kopu a opět hlavou. Sigma mohla v závěru rozhodnout. Po faulu na Zlatohlávka kopala penaltu, ovšem Vodháněl z ní trefil pouze pravou tyčku.

„Na to, že to byla první příprava, bylo utkání vcelku svižné. Spousta dobrých situací na obou stranách. Nakonec asi zasloužená remíza. S předvedenou hrou a určitou dávkou kvality i výkonem můžeme být spokojeni, ale ne s výsledkem,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

FC Trinity Zlín – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:2)

Branky: 11. Simerský, 52. Kolář – 3. a 21. Vaněček. Rozhodčí: Zaoral - Caletka, Pospíšil. Diváci: 300.

Zlín: 1. poločas: Dostál - Cedidla, Jeřábek, Simerský, Bartošák - Fillo, Hlinka, Hellebran, Hrubý - Fantiš, Kovinić 2. pol.: Rakovan - Reiter, Kolář, Procházka, Číž - Vukadinović, Didiba, Slončík, Vakho - Janetzký, Silný. Trenér Pavel Vrba.

SK Sigma: 1. poločas: Trefil – Slavíček, Poulolo, Beneš, Sláma –Přichystal, Růsek, Sedlák Fortelný, Šíp – Vaněček. 2. pol.: Digaňa – Vraštil, Pokorný, Zmrzlý – Navrátil, Vodháněl, Breite, Spáčil, Hadaš –Zifčák, Zlatohlávek. Trenér Václav Jílek.