Zde může být vaše reklama.

Začíná jim jaro Fotbalistky SK Sigma startují půlsezónu v Praze

Fotbalistky SK Sigma startují půlsezónu v Praze

foto: Petr Pelíšek

24. 03. 2023 - 19:48

Poslední březnovou sobotu začíná jarní pasáž soutěžního ročníku druholigovým fotbalistkám SK Sigma Olomouc. Startují v Praze zápasem proti FC. A úkol mají jednoznačně dany. „Jednoznačným cílem je záchrana,“ řekl trenér ženského týmu Sigmy Miloslav Novotný.

Fotbalistky Sigmy jsou po podzimu na předposledním místě druholigové tabulky. Do jara jdou s novým trenérem, Vlastimila Zemana, který se přesunul k divizním mužům 1.HFK Olomouc, nahradil Miloslav Novotný. „Zimní přípravu jsme absolvovali v domácích podmínkách na stadionu v Řepčíně. Byla ovlivněna zraněními, nemocemi a také zkouškovým obdobím, většina hráček totiž studuje. Do všech zápasů nastoupil mix hráček áčka, béčka a dorostenek. V tom ale nevidím problém, tím byla spíše nižší účast hráček na tréninku. Pokud mám zhodnotit přípravu, spokojený rozhodně být nemohu,“ řekl Miloslav Novotný.

Do týmu přišly talentované mladé hráčky Adriana Nevtípilová ze Slavie Praha a Hana Baštincová z Ajaxu Bezměrov. „Rozhodně mají potenciál a přeju si, aby se jim u nás dařilo. Kádr je z mého pohledu potřeba posílit, chceme přivést určité typy hráček, které momentálně nemáme,“ uvedl Novotný.

Vzhledem k postavení v tabulce, je jediným cílem záchrana. Do konce základní části zbývají čtyři zápasy s těžkými soupeři, pak dojde k rozdělení tabulky do nadstavby. „Je téměř jisté, že budeme hrát v té o udržení. Rozhodně se budeme rvát až do konce,“ podotkl Novotný.

Program SK Sigma pro zbytek základní části:
25. března: FC Praha – SK Sigma Olomouc (14.00)
2. dubnna: SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha B (15.00)
15. dubna: SK Líšeň – SK Sigma Olomouc (11.00)
23. dubna: SK Sigma Olomouc – FK Pardubice (15.00)

Další články