To se nepovedlo MOL Cup: Sigma prohrála v Liberci

MOL Cup: Sigma prohrála v Liberci

26. 11. 2022 - 16:50

Zápas 4. kola MOL Cupu hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc dnes odpoledne v Liberci. Hanáci duel nezvládli, prohráli vysoko o tři branky.

V olomoucké sestavě scházeli Matúš Macík, Juraj Chvátal, Filip Zorvan, Martin Košťál, Denis Ventúra, Lukáš Greššák a Jan Vodháněl, kteří jsou na marodce. V nominaci nebyli ani David Vaněček, Štěpán Langer a Tomáš Zlatohlávek.

Liberec poprvé zahrozil už ve 4. minutě, kdy naštěstí pro Sigmu z malého vápna vysoko přestřelil Preisler. Hosté odpověděli o dvě minuty později Chytilovou nepřesnou střelu z úhlu. Pak už se stav měnil. Zpoza šestnáctky vystřelil Višinský a míč zaplaval pod břevno. Za další dvě minuty udeřili domácí podruhé, stopeři nechali volného Van Burena a bylo to 2:0. Z direktu se Sigma zvedla těžce. Ve finální fázi se jí v této pasáži zápasu nedařilo v zásadě nic. Odnesl to Spáčil, kterého ve 26. minutě vystřídal Matoušek. Nějaký zásadní vliv na olomouckou hru to ale nepřineslo. Deset minut před pauzou měla Sigma štěstí, třetí gól měl po rohu na hlavě van Buren, naštěstí minut. Sigma se probrala a vrátila zpět do zápasu osm minut před pauzou. To po centru Navrátila zprava snížil na zadní tyčce hlavou Beneš. Takže po první půlce chyběly Sigmě k postupu dvě branky. Po přestávce už nenastoupil Pokorný, místo něj šel hrát Šíp. Hanáci začali Liberec tlačit, ale z herní převahy si nedokázali vytvořit nějakou větší šanci. Po hodině hry si rozhodčí Nehasil vymyslel pokutový kop pro Liberec. Penaltu proměnil Van Buren. Ten samý hráč o čtyři minuty později skóroval po brejku a bylo hotovo.

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 4:1 (2:1)

Branky: 13., 64. (pen.) a 68. Van Buren, 11. Višinský – 38. Beneš. Rozhodčí: Nehasil – Slavíček, Ratajová. ŽK: Talovjerov, Červ, Frýdek - Vraštil, Navrátil. Diváci: 958.

FC Slovan Liberec: Stejskal – Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý, Mikula (69. Prebsl) – Mészáros (80. Frýdek), Valenta, Červ, Preisler (69. Fukala) – Višinský (85. Pourzitidis) – Van Buren (85. Rondič). Trenér Luboš Kozel.
SK Sigma: Trefil – Pokorný (46. Šíp), Vraštil (74. Poulolo), Beneš, Zmrzlý – Zifčák, Spáčil (26. Matoušek), Breite, Navrátil – Růsek (74. Hadaš), Chytil. Trenér Václav Jílek.