K překvapení nedošlo Sigma nedala gól a na Spartě prohrála

Sigma nedala gól a na Spartě prohrála

14. 08. 2022 - 21:30

Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve druhém utkání v řadě nedokázali dát branku a naopak sami dvakrát inkasovali. Po domácí prohře 0:2 se Zbrojovkou Brno Hanáci stejným výsledek padli i v duelu třetího dějství FORTUNA:LIGY v Praze na Letné.

Sigma udělala změny v sestavě. A nejen proto, že stoper Václav Jemelka přestoupil v týdnu před utkáním do Plzně. Navíc na lavičce zůstal útočník Antonín Růsek a do hry šli tři stopeři. Ale tato varianta moc nefungovala, hosté byli na Letné pasivní, Spartu moc neohrožovali. A když v 11.minutě po střele Karabce inkasovali, nebylo to dobré. Hanáci pak sice přeskupili hru, místo pěti obránců hráli na čtyři, ale ani tohle ofenzivní snažení nějak zásadně nezlepšilo. Na začátku druhé půlky chytil brankář Macík penaltu Julišovi, nařízená byla za zbytečný faula Vraštila na Hancka. Naději na dobrý výsledek tak Sigma pořád měla. Zhasla dvacet minut před koncem, kdy Sparta dala druhou branku.

AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 11. Karabec, 70. Höjer. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Vlček. ŽK: Pavelka, Karabec, Zelený - Chytil, Macík, Vraštil. Diváci: 14259.

Sparta: Holec - Mejdr, Sörensen, Hancko, Höjer (79. Wiesner) - Pavelka (73. Zelený), Sadílek - Daněk, Karabec (79. Jankto), Minčev (46. Sáček) - Juliš (64. Drchal). Trenér Brian Priske.
SK Sigma: Macík - Chvátal (46. Matoušek), Vraštil, Poulolo, Beneš, Zmrzlý - Zorvan, Breite, Vodháněl (69. Šíp), Navrátil (79. Zifčák) - Chytil (59. Růsek). Trenér Václav Jílek.