První zápas přípravy Sigma porazila Dolný Kubín, Juliš se hned trefil

Sigma porazila Dolný Kubín, Juliš se hned trefil

24. 06. 2023 - 15:17

Fotbalisté SK Sigma Olomouc mají za sebou první přípravný zápas. Ve Slatinicích hráli proti slovenskému druholigovému Dolnému Kubínu. A bez problémů si po jasné převaze došli pro výhru 3:1, když první gól Hanáků v sezoně 2023/2024 dal útočník Lukáš Juliš.

Trenér Václav Jílek protočil pro každý poločas jinou sestavu, výjimkou byl Mikeš Cahel. Hráč, který skončil ve starším dorostu a je vnukem Sigmácké legendy Jana Chladila odehrál celý zápas. Scházeli Antonín Růsek, Filip Zorvan, Jiří Sláma a Jan Navrátil, kteří nejsou zcela fit.

Olomoučtí slovenské hosty jasně přehrávali prakticky celý zápas, Dolný Kubín se na útočnou polovinu dokázal dostat jen mimořádně a velmi sporadicky. Sigmu poslal do vedení Juliš po přihrávce Kramáře. Durhou branku přidal po chybě hostů v rozehrávce Vodháněl. Pak se Kubínu povedlo po celkem náhodné akci snížit. Deset minut po pauze přidal třetí branku testovaný nigérijský útočník Muritala.

„Zátěž jsme rozložili mezi hráče a poskládali dvě jedenáctky. Zápas zapadl do úvodního kondičního bloku, výhru bych nepřeceňoval, ale měli jsme se vícekrát prosadit gólově. Vyzkoušeli jsme si herní způsoby, s nimiž bychom se chtěli prezentovat v sezoně. Co se týče nastavení, odpovědnosti a nasazení, splnilo utkání naše předpoklady,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Další zápas hrají fotbalisté SK Sigma Olomouc příští víkend proti Banské Bystrici opět ve Slatinicích.

SK Sigma Olomouc – Dolný Kubín 3:1 (2:1)

Branky: 9. Juliš, 15. Vodháněl, 55. Muritala – 33. Kolorédy. Rozhodčí: Křepský – Caletka, Horák. Diváci: 250.

SK Sigma: 1. poločas: Digaňa – Matys, Beneš, Cahel – Matoušek, Breite, Pospíšil, Zmrzlý, Vodháněl, Juliš, Kramář. 2. pol.: Trefil – Chvátal, Pokorný, Vraštil, Cahel – Zifčák, Dele, Ventúra, Fortelný – Muritala, Přichystal. Trenér Václav Jílek.