Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Dal první gól v lize Sláma: Byla to velká euforie a radost

Sláma: Byla to velká euforie a radost

foto: Petr Pelíšek

11. 10. 2022 - 14:40

Levonohý univerzál Jiří Sláma (1999) v nedělním utkání proti Slavii Praha nasměroval tým SK Sigma Olomouc krásným gólem k vítězstvím. Byla to jeho první branka v elitní soutěži, dočkal se jí ve čtyřicátém utkání ve FORTUNA:LIZE. To první odehrál v dubnu 2019 v pražském Edenu proti Slavii. „Každý z nás tam nechal všechno, to byl asi klíč k úspěchu,“ řekl Sláma.

Jaké bylo utkání proti Slavii?

Šli jsme samozřejmě do zápasu s tím, že jsme věděli o obrovské síle Slavie, o její kvalitě. Chtěli jsme chytit začátek, protože to se nám v předchozích kolech moc nepodařilo. Myslím, že se nám to povedlo velmi dobře. Z toho vznikl i ten první gól, kdy jsme byli ve vápně v dostatečném počtu. Pak jsme chtěli hrát pořad aktivně. Slavia tam měla gólovky, trošku při nás stálo štěstí. Ale každý z nás tam nechal všechno, to byl asi klíč k úspěchu.

Branku jste dal vy a Mojmír Chytil, oba jste stejný ročník.

S Mojmou se asi bavím nejvíc. Známe se od malička, chvilku jsme spolu byli i na hostování v Pardubicích. Měli jsme ráno před zápasem rozcvičku, pak oběd a potom šli na kávu. A říkal, že cítí, že dá gól. Odpověděl jsem mu, že mám také dobrý pocit. No a nakonec se nám to povedlo oběma. On to trefil nádherně, chtěl jsem na něj začít řvát, co blázní, proč střílí, ale trefil to velmi dobře. Byl to strašně důležitý gól, hodně nás uklidnil. Pak už jsme Slavii do ničeho nepustili a už to odkopali.

Takže teď budete chodit na kafe před zápasem častěji?

Když se hraje až v sedm večer, tak je strašně moc času. Tak jsme si to trošku zkrátili. Ale jinak chodíme většinou jen po tréninku, máme to jako takový rituál. Ale kdo ví, příště to můžeme zopakovat.

Dal jste právní gól v lize, střela vám sedla ideálně?

Měl jsem jedinou myšlenku, když to ke mně propadlo. Zpracoval jsem si to, a celkem dobře, takže jsem to měl hned nalité na střelu. Myslím, že to z voleje umím trefit dobře, tak jsem to prostě zkusil. A zapadlo to tam krásně. Byla to velká euforie a radost.

Vy jste musel na šanci čekat docela dlouho. Byl jste na hostování, pak hrával za béčko, kde jste začínal i tuhle sezonu. Nebylo lehké dostat se do týmu přes Michala Vepřka nebo Ondřeje Zmrzlého. Věříte, že teď už máte pozici silnější?

Mluvil jsem někdy z jara s trenérem Jílkem a ten mi říkal, že mám být trpělivý. A podávat kvalitní výkony za béčko, aby bylo vidět, že první ligu můžu hrát. Myslím, že se mi to docela dařilo, tohle je taková odměna, za kterou jsem rád.

Další články