Dnes:28°C

Zítra:30°C

Čtvrtek 29.7. Marta
Menu

Kapitán Zbrojovky Furt jsme ve hře, kol je před námi hodně, řekl Dreksa

Furt jsme ve hře, kol je před námi hodně, řekl Dreksa

foto: Petr Pelíšek

22. 02. 2021 - 22:35

Odchovanec SK Sigma Olomouc Pavel Dreksa (1989) hraje v české nejvyšší soutěži již desátou sezonu. V soutěžním ročníku 2020/2021 pomáhá v cestě za záchranou ve FORTUNA:LIZE Zbrojovce Brno. První ligu hrával také v MFK Karviná, Baníku Ostrava a Ústí nad Labem, rok působil v ázerbájdžánském Něftči Baku. V sobotu se vrátil na Andrův stadion, ale po zápase byl smutný. Zbrojovka v nastavení ztratila bod, který může třeba k záchraně chybět. „V prvním poločase jsme tam měli dvě tři dobré příležitosti. Škoda. Ale furt jsme ve hře, kol je před námi hodně. Těší mě týmové nastavení, budeme bojovat dál,“ řekl Dreksa. Kromě něj jsou v Brně ještě další tři odchovanci Sigmy – brankář Martin Šustr, stoper Jan Hlavica a útočník Jan Hladík.

Jak moc bolí taková porážka? Sahali jste po bodu a přišli o něj v nastavení, prakticky po jediném zaváhání defenzivy.
Nebaví mě to, co na to mám říct ... Je to několikátý zápas po sobě, kdy nám VAR rozhodne utkání. Prý to ofsajd nebyl, ale jsou to takové nuance, rozhodující momenty, které jdou pokaždé na jednu stranu. Rozhodčí se vždycky může nějak rozhodnout, ale pokaždé je to proti nám, je to samozřejmě ubíjející. Když chodíte každý den do práce a šéf vás tepe, tak se tam blbě chodí.

Vy jste tam křičel, při přezkumu situace, dejte mu pravítko. Byl jste si jistý, nebo to bylo jen tak?
Dělal jsem si z toho srandu, že když tam přiloží pravítko, může to rozhodnout jakkoli. Jinak já jsem o té situaci absolutně nevěděl. Šel jsem to hlavičkového souboje, vůbec jsem neměl ponětí o tom, jestli to ofsajd je nebo není.

A kde se stala chyba, když šli v nastavení dva hráči sami na bránu?
Kde. Neviděl jsem za sebe, takže těžko říct. Šel jsem do souboje a měl jsem určitě ten souboj s Hubníkem vyhrát. On to prodloužil za sebe.

Zbrojovka proti VARu vznesla nějakou námitku. Jak se snažíte tým, coby kapitán, v takové situaci nějak hecovat, motivovat?
Snažíme se VARem nezabývat. Nevím, jestli byla penalta na Ondru Vaňka, ale tam pan videorozhodčí řekne panu rozhodčímu, ať se na to jde podívat. A on řekne ne, že kluci už čekají a chtějí hrát. Ale to je jedno … Zapomeneme na to. Valíme na trénink a chystáme se na další zápas. Myslím, že v posledních utkáních jsme byli více než rovnocenným soupeřem. A můžete o nás psát, že jsme loseři, ale myslím, že tento tým má obrovské srdce a že to ještě ukáže.

Máte dobrý pocit alespoň z prvního poločasu, výkon jste podali dobrý?
Vypadali jsme dobře, byli jsme sebevědomí, silní. Sigma to pak samozřejmě trochu změnila a už jsme se tam těžko dostávali. Ale myslím, že Sigma neměla jednou šanci, jen tu jednu v nastavení. Týmový výkon jde jednoznačně nahoru. Tým má vnitřní sílu a začne to zase ukazovat.

Brnu se hodně střídají brankáři. Jaké to je pro stopera, který s gólmanem musí hodně spolupracovat a komunikovat?
Je to nepříjemné, ale musím zaklepat teď. Ale na podzim jsme byli v daleko horší situaci, měli kolikrát třeba osm devět lidí pryč s covidem. Teď jsme měli jednoho, jsme zvyklí úplně na jiný extrém. Musíme se s tím popasovat, to má každý stejné. Doufám, že budeme držet a bude to v pohodě.

Další články