Mají medaile Házenkářky DHK Zora vybojovaly bronz

Házenkářky DHK Zora vybojovaly bronz

21. 05. 2022 - 19:47

Házenkářky DHK Zora Olomouc zakončily sezonu úspěšně. V odvetě série o třetí místo sice v Kynžvartě prohrály o gól, ale první zápas doma zvítězily o čtyři, takže získali bronzové medaile.

Na první gól si museli diváci počkat až do 5. minuty, kdy se prosadila Patrnčiaková, odpověď přišla z ruky Kašpárkové. Úvodní čtvrthodina patřila defenzivě a brankářkám na obou stranách, v sedmnácté minutě vyrovnávala hostující Závišková na 5:5. Po celý zbytek prvního poločasu se oba týmy doslova přetahovaly o každý gól. Po změně stran se poprvé dostal jeden z týmů do vedení o dva góly. Byla to Olomouc, která díky Kapsové vedla 14:12. Pak domácí celek vývoj otočil. Ale Zora se nedala a nedávala svým soupeřkám šanci nebo naději na trhák, když už si Kynžvart vydobyl vedení, bylo maximálně jednobrankové. Olomouc tak dokráčela pro bronz.

„Utkání bylo velmi vyrovnané až do poslední minuty. My jsme stále měli vidinu náskoku čtyř branek. Štěstíčko přálo nám, ale nervy to byly,“ řekl trenér Zory Libor Malínek.

Házená Kynžvart – DHK Zora Olomouc 26:25 (12:13)