Zde může být vaše reklama.

Tradiční akce Mory Hokejisté HC Olomouc darovali krev

Hokejisté HC Olomouc darovali krev

21. 05. 2019 - 08:06

Jak je již tradicí, na začátku suché přípravy jdou hráči a trenéři olomouckého „áčka“ darovat krev na Transfúzní oddělení FNOL. Nejinak tomu bylo i letos, kdy nakonec nejcennější tekutinu darovalo celkem šest zástupců HC Olomouc. A ani tento rok nebude chybět soutěž pro všechny fanoušky, kteří během letních prázdnin půjdou darovat krev.

Každý, kdo chce v Olomouci darovat krev, může tak učinit na Transfúzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Pravidelnými návštěvníky této části olomoucké nemocnice jsou i hráči A-týmu HC Olomouc, kteří jdou vždy na začátku suché přípravy darovat krev. Letos nejcennější tekutinou přispělo šest z nich – trenér a jednatel Jan Tomajko, obránci David Škůrek, Tomáš Dujsík a Tomáš Valenta a útočníci Jan Knotek a Lukáš Klimek.

Jediným prvodárcem byl letos nováček v olomouckém dresu Lukáš Klimek. „Musím se přiznat, že jsem se trochu bál, nemám odběry a podobné věci rád. Ale sestry byly moc šikovné, profesionální, všechno bylo v pohodě,“ byl nakonec spokojený po své dárcovské premiéře. „Dostali jsme předem papír, kde bylo vše důležité napsáno, včetně například toho, co se před darováním může a nemůže jíst. Byl jsem tedy připravený,“ řekl Klimek. „Akce se mi moc líbila, člověk opravdu cítí, že někomu pomohl, takže až budu mít opět příležitost darovat, určitě nezaváhám,“ měl jasno rodák z Ostravy.

Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát olomoucký hokejový klub odmění ty, kteří půjdou darovat krev. Každý dárce, který v období letních prázdnin daruje krev na Transfúzním oddělení FNOL, bude automaticky zařazen do slosování a má šanci vyhrát jednu ze tří permanentních vstupenek. Vítěze jako vždy vylosuje některý z hráčů HC Olomouc.

Další články