Rozhodly nájezdy Hokejisté HC Olomouc mají dva body z Varů

Hokejisté HC Olomouc mají dva body z Varů

01. 11. 2023 - 20:31

Netradičně ve středu hráli extraligové utkání hokejisté HC Olomouc. Bylo televizní v rámci 16. kola. Hanákům se v něm v Karlových Varech povedlo bodovat.

Vstup do utkání se Olomouckým moc zachytit nepovedlo. Od třetí minuty totiž prohrávali. Ovšem pak se z úvodního mírného šoku rychle zvedli. A přišla pro hosty šťastná třináctá minuta, ve které srovnal na jedna k jedné Sirota. Byla to jeho první extraligová branka. Ale nerozhodný stav do první sirény nevydržel. Scházelo do ní dva a půl minuty, když šli domácí opět do vedení. V prostřední části hry se duel změnil v přestřelku. V té dala Mora tři branky v přesilovce a po čtyřiceti minutách to bylo nerozhodně 4:4. Závěrečná dvacetiminutovka nabídla několik šancí na obou stranách. Za hosty měl tu největší Knotek v 54. minutě. Další branka ale napadla, čili došlo na prodloužení. V tom měl Mora tři velmi solidní a velké šance, Kaňa trefil tyčku. Takže na řadě byly nájezdy. Trvaly poměrně dlouho, brankáři byli nepřekonatelní, za hosty na ně šel Sedláček. Až osmé sérii trefil druhý bod pro Moru Macuh.

Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 4:5 po s. n. (2:1, 2:3, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Zetterberg, 18. Beránek (Havlín, Plutnar), 22. Gríger (Rachůnek, Kangasniemi), 30. Beránek – 13. Sirota (Orsava, Káňa), 26. Káňa (Ondrušek, Navrátil), 27. Řezníček (Plášek, Navrátil), 30. Macuh (Kusko, Řezníček), rozhodující nájezd Macuh. Rozhodčí: Šindel, Pražák – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 7:6, navíc Havlín – Švrček (oba 5 min.). Využití: 0:3. Diváci: 4268.

Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Kangasniemi, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Procházka – Kofroň, Koffer, Zetterberg. Trenér David Bruk.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Sirota, Řezníček, Švrček, Rutar, Mareš – Káňa, Nahodil, Orsava – Kunc, Knotek, Bambula – Plášek, Anděl, Navrátil – Kusko, Macuh, Kucsera. Trenér Jan Tomajko.