Zasloužené body Hokejisté HC Olomouc nedali Kladnu šanci

Hokejisté HC Olomouc nedali Kladnu šanci

09. 10. 2022 - 19:53

Hokejisté HC Olomouc odčinili páteční libereckou prohru. Dnes si doma v osmém zápase sezóny bez potíží poradili s Kladnem, o výhře rozhodli vydařeným vstupem.

Vstup do střetnutí, ten měli domácí značka ideál. Už po čtyřech minutách vedli o dvě branky. Nejprve se po přihrávce Navrátila trefil Klimek. A pak poslal nechytatelně puk v přesilovce Káňa. Z počátečního šoku se pak Kladno postupně trošku probralo, ovšem olomoucká defenziva odváděla skvělou práci. Takže v zásadě hosté neměli nějakou větší šanci. A navíc na konci první periody šli do tří. Na začátku druhé třetiny ještě dohrávala Mora pětapadesát sekund v početní výhodě o dva hráče v poli. A využít ji v třetí branku trvalo jednadvacet sekund, dal ji Orsava. Hru pak rozbila častá vyloučení. Což domácí nemuseli nějak vadit, protože bez potíží kontrolovali tříbrankový náskok. A ten už v poklidu udrželi až do konce zápasu.

HC Olomouc – Kladno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Klimek (Navrátil), 4. Káňa (Bambula, Strapáč), 21. Orsava (Navrátil, Nahodil). Rozhodčí: Kika, Hradil – Hlavatý, Axman. Vyloučení: 8:6, navíc Dotchin 5 minut + do konce. Využití: 2:0. Diváci: 4736.

HC Olomouc: Konrád – Rutar, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Dujsík – Orsava, Strapáč, Káňa – Nahodil, Klimek, Navrátil – Kunc, Menšík, Bambula – Kucsera, Anděl, Kusko. Trenér Jan Tomajko

Kladno: Brízgala – Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka, Kehar – Brodecki, Plekanec, Melka – Zikmund, Klepiš, Beran – Kubík, Filip, Procházka – Bláha, Indrák, Machač. Trenér Jiří Burger.