Venkovní porážka Hokejisté HC Olomouc nestačili Litvínovu

Hokejisté HC Olomouc nestačili Litvínovu

23. 01. 2024 - 20:13

Zápas 39. kola hokejové extraligy sehrál tým HC Olomouc v Litvínově. Hanákům se nepovedlo zabodovat, duel ztratili v prostředí periodě.

První třetina skončila bez branek. Mora ovšem byla střelecky aktivní, hrála také dvě přesilovky. Ale nebezpeční byli i domácí, gólman Konrád musel Hanáky podržet skvělými zákroky. Dvě nuly na ukazateli skóre pak svítily ještě poměrně dlouho ve druhé periodě. Změnilo se to až ve 28. minutě. To se Litvínovu povedlo proměnit přesilovku. A do druhé pauzy se mu povedlo skórovat ještě dvakrát. Za stavu tři nula pro Vervu pak bylo prakticky rozhodnuto. Mora už v poslední dvacetiminutovce žádnou protizbraň nenašla. Sice se povedlo porážku zmírnit brankou Kuska, ale to bylo všechno.

HC Verva Litvínov – HC Olomouc 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. O. Kaše (Jaks, Abdul), 36. Koblasa (Kudrna), 40. Koblasa (O. Kaše), 60. Kudrna - 53. Kusko. Rozhodčí: Sýkora, Veselý – Hynek, Zíka. Vyloučení: 8:9, navíc Orsava (5 min. + do konce). Využití: 2:1. Diváci: 3538.

Litvínov: Zajíček – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Urban – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér Karel Mlejnek.
HC Olomouc: Konrád– Ondrušek, Rašner, Sirota, Řezníček, Švrček, Černý, Škůrek, Rutar – Kusko, Musil, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Menšík, Knotek, Orsava – Anděl. Trenér Jan Tomajko.