Domácí ztráta Hokejisté HC Olomouc nestačili na Pardubice

Hokejisté HC Olomouc nestačili na Pardubice

27. 09. 2022 - 20:27

Zápas  5. kola hokejové extraligy hráli hokejisté HC Olomouc doma proti Pardubicím. Herně sice navázali na předchozí duely, ale výsledkově se to tentokrát potvrdit nepovedlo.

První velkou šanci zápasu měl domácí Nahodil, ale to hostům pomohla tyčka. Hanákům nescházela aktivita, vynutili si tři přesilovky v úvodní třetině. Jenže po ní prohrávali, Pardubice poslal do vedení Kousal. Náskok hostů Mora smazala na začátku prostřední části hry, to se v přesilovce prosadil Káňa. Jenže nerozhodný stav se znovu překlopil ve vedení celku z východních Čech. Druhou branku daly Pardubice ve 38. minutě z přesilovky. Začátek třetí třetiny a cestu za obratem zkomplikovala Kohoutům dvě vyloučení. Pak se Hanáci tlačili za dalším gólem. Tři minuty před koncem odvolali brankáře. Ale alespoň srovnat se nepovedlo.

HC Olomouc – Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Káňa (Orsava) – 15. R. Kousal (Poulíček), 38. Košťálek. Rozhodčí: Hradil, Cabák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4665.

HC Olomouc: Konrád  – Černý, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík – Orsava, Menšík, Káňa  – Musil, Nahodil, Klimek – Bambula, Knotek, Kunc – Kusko, Navrátil, Strapáč. Trenér Jan Tomajko.
Pardubice: Frodl – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hrádek, Vála – Hyka, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Říčka – Paulovič, Poulíček, Kousal – Urban, Rákos, Koffer. Trenér Radim Rulík.