Extraligová dohrávka Hokejisté HC Olomouc obrali Spartu

Hokejisté HC Olomouc obrali Spartu

28. 02. 2023 - 21:22

V dohrávce 42. kole extraligy hráli hokejisté HC Olomouc v Praze proti Spartě. Mora byla zase nekompletní, tentokrát scházelo celkem jedenáct hráčů. Vliv na výsledek to ale nemělo, hostům se povedlo zvítězit po samostatných nájezdech a získat tak dva body.

Mora šla v hlavním městě do vedení. Sice to byla ona, kdo se musel jako první bránit v oslabení. Ale to v klidu přečkala a pak měla sama výhodu přesilové hry. V té se prosadil Řezníček. Náskok jedné branky hosté drželi do pětadvacáté minuty. Pak se domácím povedlo vyrovnat, když také oni proměnili přesilovou hru. Nerozhodný stav jedna k jedné pak vydržel celou řádnou hrací dobu a také v pětiminutovém prodloužení. V samostatných nájezdech pak Hanáci získali druhý bonusový bod.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 1:2 po s. n. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Řepík (Jandus) - 12. Řezníček (Dujsík, Olesz), rozhodující nájezd Knotek. Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 10728.

Sparta: Kovář – Mikliš, Jandus, Němeček, Krutil, Polášek, Tomek – Tomášek, Horák, E. Thorell – Řepík, Kaše, Forman – Kousal, Vitouch, Buchtele – Konečný, G. Thorell, Safin – Vauhkonen. Trenér Miloslav Hořava.
HC Olomouc: Lukáš – Rašner, Dujsík, Řezníček, Švrček, Mareš, Černý, Galvas – Plášek, Klimek, Navrátil – Olesz, Knotek, Bambula – Strapáč, Menšík, Rutar – Tomeček, Kučera, Matašovský. Trenér:Jan Tomajko.