Skvělý výsledek Hokejisté HC Olomouc porazili Litvínov

Hokejisté HC Olomouc porazili Litvínov

22. 10. 2023 - 21:58

Hokejisté HC Olomouc ukončili ve 13. extraligovém kole jedenáctizápasovou sérii výher Litvínova. Doma si druhým celkem tabulky poradili za tři body, vítěznou branku dal sedm minut před koncem útočník Jan Bambula.

Mora se předchozí kola trošku trápila, prohrála čtyři zápasy v řadě. To ji srazilo k pobytu na dvanáctém místě tabulky. Ale proti soupeři z čela tabulky zabrala. Po bezbrankové první třetině šel nejprve v prostřední periodě do vedení Litvínov. Netrvalo ale dlouho a Hanákům se povedlo srovnat, trefil se Navrátil. O výsledku se pak rozhodlo v poslední dvacetiminutovce, vítěznou branku dal Bambula. Po zápase strhla série šarvátek a pranic, takže si nakonec týmy ani nepodávaly ruce …

„Po předchozích prohrách byl zápas hrozně těžký z hlediska sebevědomí. Přijel Litvínov, který je nahoře. Měli jsme dobrý začátek, lepší než v utkáních předtím. Rozhodující gól padl ze situace, na které jsme pracovali,“ řekl Jan Tomajko, trenér HC Olomouc.

HC Olomouc – Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Macuh, Anděl), 53. Bambula (Sirota) – 30. Jurčík (Zile, Válek). Rozhodčí: Šír, Pilný – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:2, navíc Káňa, Rutar - O. Kaše a Zeman všichni 5 mi. Bez využití. Diváci: 4538.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Sirota, Řezníček, Švrček, Rutar, Mareš – Káňa, Nahodil, Orsava – Kunc, Knotek, Bambula – Anděl, Macuh, Navrátil – Klimek, Musil, Kucsera. Trenér Jan Tomajko.

Litvínov: Zajíček – Zile, Demel, Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kirk, Abdul, Válek – Jurčík, Havelka. Trenéři Mlejnek, Reichel a Kočí.