Dva body z venku Hokejisté HC Olomouc porazili po prodloužení Kometu

Hokejisté HC Olomouc porazili po prodloužení Kometu

02. 03. 2021 - 20:22

První ze tří posledních zápasů tohoto týdne, a ze tří posledních v základní části extraligy, hráli hokejisté HC Olomouc dnes v Brně s Kometou. Duel vyzněl lépe pro hosty, Mora bere dva body za výhru v prodloužení.

Úvod zápasu mnoho vyložených šancí nepřinesl. Nešťastnou pak pro Hanáky byla třináctá minuta, ve které v oslabení inkasovali a Kometa tak po první periodě vedla. V prostřední části zápasu se hostům povedlo otočit skóre. Nejprve ve 28. minutě srovnal v přesilovce Knotek. A pak dvacet sekund před druhou sirénou poslal Moru do vedení Olesz. Ve třetí třetině si Olomoučtí vydrželi hlídat jednobrankový náskok do 49. minuty. Pak se Brnu podařilo vyrovnat. A nerozhodně 2:2 to bylo i po vypršení řádné hrací doby. Takže přišlo na řadu prodloužení. V 62. minutě hrála Mora přesilovku. A povedlo se ji využít, vítěznou branku dal Káňa.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 2:3 po prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Schneider (Mueller, Zámorský), 49. Zaťovič (Mueller, P. Holík) – 28. J. Knotek (J. Káňa, Navrátil), 40. Olesz, 64. J. Káňa (Navrátil). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Brejcha, Axman. Vyloučení: 2:1, navíc Handl 10 minut. Využití: 1:1. Hráno bez diváků.

Kometa: Vejmelka – Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Brabenec, Klepiš – Bondra, Rákos, Schneider – Valský, Střondala, Kusko.

HC Olomouc: Konrád – A. Rutar, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta – Kunc, Nahodil, Káňa – Olesz, Kolouch, Strapáč – Navrátil, Knotek, Ostřížek – Bambula, Handl, Burian. Trenéři Zdeněk Moták a Jan Tomajko.