Čtvrtý zápas série Hokejisté HC Olomouc postupují v play-off

Hokejisté HC Olomouc postupují v play-off

14. 03. 2023 - 19:27

Hokejistům HC Olomouc se povedlo potvrdit postup z osmifinále play-off extraligy hned v prvním domácím utkání. Dnes si doma bez potíží poradili s Karlovými Vary.

Úvodní minuty zápasu rozbilo několik přesilových her. A pak se dostala do vedení Mora. V 11.minutě ho zařídil útočník Orsava, tedy hráč, který v neděli rozhodl o olomoucké výhře v prodloužení v Karlových Varech. Dvě minuty před první přestávkou měl Orsava další velkou šanci, tentokrát však minul. Ale bylo to zase on, kdo zajistil změnu na ukazateli stavu. Běžela dvaatřicátá minuta, když Orsava propasíroval puk za karlovarského brankáře. Po skončení druhé třetiny se to potom trošku popralo, vyloučením na pět minut to odnesli dva hráči na každé straně. Náskok dvou branek dával Hanákům trošku více klidu. Zvýšit ho mohli na začátku 51. minuty, když dostali výhodu pětiminutové přesilovky. Rozhodnout se povedlo poměrně rychle. Na tři nula dával Knotek a bylo prakticky hotovo.

HC Olomouc – Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Orsava (Káňa, Rašner), 32. Orsava (Musil, Rašner), 53. Knotek (Orsava, Káňa). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Ondrušek, Bambula (oba 5 min.) – Stříteský, Pulpán (oba 5 min.), Dlapa 5 plus do konce. Využití: 1:0. Konečný stav série: 3:1. Diváci: 5273.

HC Olomouc: Konrád – Černý, Ondrušek, Rašner, Dujsík, Škůrek, Švrček, Mareš – Káňa, Musil, Orsava – Kusko, Knotek, Bambula – Plášek, Klimek, Navrátil – Kucsera, Menšík, Rutar. Trenér Jan Tomajko.
Karlovy Vary: Habal – Havlín, Huttula, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Mikyska, Bartejs – Koblasa, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň. Trenér David Bruk.