Poslední příprava Hokejisté HC Olomouc přehráli Trenčín

Hokejisté HC Olomouc přehráli Trenčín

07. 09. 2023 - 20:09

Poslední přípravné utkání před novou sezónou mají hokejisté HC Olomouc úspěšně za sebou. Doma v Plecharéně si poradili poměrně hladce se slovenským Trenčínem. Extraligu Mora zahájí na svém ledě příští pátek zápasem proti Kladnu.

První třetina zápasu vyzněla jasně pro domácí celek. Už ve 4. minutě poslal Moru do vedení Chmielewski. V desáté minutě pak zvýšil na dva k nule Nahodil. Hosté na to reagovali poměrně rychle a snížili Balážem. Ale ještě do úvodní přestávky to bylo zase o dva, když se prosadil Navrátil. V prostřední části utkání padla jen jedna branka. Dala ji Olomouc, ve 26. minutě zavěsil Sirota. Ten samý hráč pak v poslední dvacetiminutovce přidal pátou hanáckou výhru. Vítězství pak ještě pečetili přesnými zásahy Chmielewski a Kusko.

„Zápas se nám povedl, jsme rádi za dobrý výsledek. Ale je to pořád jenom příprava. Důležité bude, abychom zvládli první soutěžní zápas doma proti Kladnu,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – HK Dukla Trenčín 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Chmielewski (Orsava, Kusko), 10. Nahodil (Bambula, Musil), 15. Navrátil (Orsava), 26. Sirota (Nahodil), 53. Sirota (Navrátil), 58. Chmielewski (Ondrušek), 59. Kusko – 11. Baláž (Immo, Ahl). Vyloučení: 6:6, navíc Kusko – Pietroniro oba 5 min. Diváci: 1472

HC Olomouc: Sedláček – Řezníček, Ondrušek, Rutar, Sirota, Škůrek, Švrček, Rašner – Musil, Nahodil, Klimek – Chmielewski, Kusko, Orsava – Bambula, Knotek, Navrátil – Kucsera, Macuh, Kunc. Trenér Jan Tomajko.
Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Kupec, Ekberg, Hlaváč, Bokroš, Nemčík, M. Hudec – Charbonneau, Sojčík, Petráš – Ahl, Baláž, Immo – D. Hudec, Lichanec, Sloboda – Krajčovič, Stasiniak, Olle. Trenér Róbert Döme.