Nevyšlo to Hokejisté HC Olomouc prohráli Motorem

Hokejisté HC Olomouc prohráli Motorem

17. 09. 2023 - 19:21

Zápas druhého extraligového dějství hráli hokejisté HC Olomouc dnes v Českých Budějovicích. Duel Mory na jihu Čech nebyl moc bohatý na branky a byl dlouho vyrovnaný. V poslední třetině ale hosté naději na bodový zisk ztratili.

V první třetině čekali diváci na branku marně. Začaly padat až v prostřední části zápasu. Nejprve šel do vedení domácí Motor. Chvilku potom mohli domácí přidat z přesilovky další gól, ale dopadlo to naopak. V oslabení srovnal Orsava. Nerozhodný stav pak platil až do 48. minuty. Pak se Budějovice znovu dostaly do vedení. Hanáci pak měli nějaké možnosti, také přesilovky. Ale dát branku se jim nepovedlo, naopak inkasovali v oslabení.

„Byl to kvalitní zápas. Takový typický ze začátku sezóny. Brankáři podali dobré výkony na obou stranách, protože oba týmy měly šance a přesilovky. Nakonec to bylo o té chybičce, která se stala za stavu jedna jedna. V obranném pásmu jsme nepokryli hráče," uvedl asistent trenéra HC Olomouc Róbert Petrovický.

Motor České Budějovice – HC Olomouc 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Kubík (Pýcha),  48. Kubík (Pech, Ordoš), 57. Harris - 28. Orsava (Kusko, Řezníček). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 6047.

Č. Budějovice: Hrachovina – Gulaši, Pýcha, Doudera, Krutil, Štencel, Hovorka, Kachyňa – Simon, Harris, Gulaš  – Ordoš, Pech, Kubík – Přikryl, Hanzl, Beránek – Koláček, Vopelka, Toman. Trenér Ladislav Čihák.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Sirota, Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček – Klimek, Nahodil, Musil – Chmielewski, Kusko, Orsava – Navrátil, Knotek, Bambula – Kunc, Macuh, Kucsera. Trenér Jan Tomajko.