Devítigólová přestřelka Hokejisté HC Olomouc prohráli po prodloužení

Hokejisté HC Olomouc prohráli po prodloužení

08. 01. 2023 - 18:56

Po domácí jasné výhře nad Kladnem cestovali hokejisté HC Olomouc k zápasu šestatřicátého extraligového kola do Hradce Králové. Mora ve vyrovnaném utkání dokázala získat bod za prohru po prodloužení.

Po první dvacetiminutovce to bylo nerozhodně. Oba celky daly po jedné brance, když proměnily přesilovou hru. Nejprve se to povedlo domácí, za hosty pak krátce před pauzou srovnával Musil. Jenže v úvodu prostřední periody odskočil Hradec na rozdíl dvou branek, když se mu povedlo dát během dvaačtyřiceti sekund dva góly. Oba z přesilovek. Mora ovšem nesložila zbraně a bojovala dál. Chvíli poté už byla zase na kontakt, trefil se Navrátil. A za další minutu a půl se mohlo začínat znovu, když Dujsík srovnal. Přestřelka pokračovala, dvě a půl minuty po srovnání u zase domácí vedli. Druhou třetinu Mora uzavřela stejně jako tu první. Opět se jí povedlo srovnat a střelce byl znovu Musil. V poslední třetině pak brankostroj skončil. Za nerozhodného stavu následovalo prodloužení. A šest sekund před jeho koncem domácí rozhodli.

Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc 5:4 po prodl. (1:1, 3:3, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Lev (Rosandić, Lalancette), 26. Jergl (McCormack), 27. Klíma (Lev), 34. Perret   – 20. Musil (Kunc, Plášek), 31. Navrátil (Kusko), 32. Dujsík (Kusko). Rozhodčí: Kika, Obadal – Gebauer, Axman. Vyloučení: 2:6. Využití: 4:1. Diváci: 4142.

Mountfield: Růžička – McCormack, Jank, Blain, Kalina, Pavlík, Rosandić, Marcel – Lev, Cingel, Eberle – Pilař, Klíma, Pavlík – Jergl, Lalancette, Perret – Doležal, Štohanzl, Novák. Trenér Tomáš Martinec.
HC Olomouc: Konrád – Černý, Ondrušek, Dujsík, Mareš, Švrček, Řezníček, Rutar – Orsava, Knotek, Bambula – Musil, Kunc, Plášek – Navrátil, Kusko, Klimek – Tomajko, Anděl. Trenér Jan Tomajko.