Zase nebodovali Hokejisté HC Olomouc prohráli se Spartou

Hokejisté HC Olomouc prohráli se Spartou

29. 09. 2023 - 21:03

Druhý zápas toho týdne hráli hokejisté HC Olomouc v Praze se Spartou. Proti silnému soupeři opět předvedli dobrý výkon. Nakonec ale byli poraženi, prohráli potřetí v řadě.

V první třetině se nejprve Mora musela bránit ve dvou oslabeních. A na začátku 11. minuty málem udeřila. Chmielewski však trefil jen do tyčky, bylo to v přesilové hře. V závěru první třetiny pak měli jednu větší šancí domácí, ale stav zůstal bezbrankový. Měnil se až chvilku před polovinou řádné hrací doby. Mohlo to ale být už předtím. Nejprve proti Sedláčkovi neuspěl Kousal, pak na druhé straně nedali při akci dva na jedno Musil s Macuhem. Potom v čase 27:27 prostřelil brankáře Sedláčka Horák. V pětatřicáté minutě pak potrestal olomouckou chybu v rozehrávce Řepík. Času dohnat manko měli Olomoučtí ještě dost, celou třetí třetinu. Jenže hned na jejím začátku dostali třetí branku a to už nevypadalo dobře. Když pak pět minut před koncem využila Sparta přesilovku pět na tři, bylo hotovo.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Horák (Kestner), 35. Řepík, 42. Buchtele (Hauser), 55. Horák (Kousal). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Klouček, Thuma. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7253.

Sparta: Kovář – Němeček, Mozík, Kempný, Irving, Krejčík, Moravčík, Mikliš – Chlapík, Najman, Řepík – Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, Vitouch, Konečný. Trenér Pavel Gross.

HC Olomouc: Sedláček – Černý, Ondrušek, Sirota, Rutar, Švrček, Rašner, Řezníček – Orsava, Nahodil, Kusko – Navrátil, Knotek, Kunc – Musil, Macuh, Chmielewski – Kucsera, Menšík, Klimek. Trenér Jan Tomajko.