Venku bez bodů Hokejisté HC Olomouc prohráli v Hradci

Hokejisté HC Olomouc prohráli v Hradci

28. 11. 2023 - 21:05

Ve 23. kole hokejové extraligy měl tým HC Olomouc utkání v Hradci Králové dobře rozehrané. Po první periodě Mora vedla, po druhé to bylo nerozhodně. Nakonec ale v závěru naději na bodový zisk ztratila.

Začátek zápasu vyšel hostům dokonale a nad plán. Rychle vedli o dvě branky, stalo se tak již ve 4. minutě. Nejprve v přesilovce skóroval Sirota, třicet sekund po něm se trefil Navrátil. Po deseti minutách se podařilo domácím snížit. Náskok jedné branky potom Hanáci drželi i na začátku prostředí dvacetiminutovky. V šestadvacáté minutě se Hradci povedlo v přesilovce srovnat. A pokračující tlak pak přetavil ve třetí branku. Po polovině zápasu měl srovnání na holi Bambula, ale olomoucké přečíslení tří proti jednomu zakončil jen střelou do připraveného brankáře Lukáše. Nakonec se srovnání Hanáci přece jen dočkali, v závěru druhé třetiny se podruhé v utkání střelecky prosadil Navrátil. Ovšem poslední perioda, ta už se hostům tolik nevyvedla. Hradec vystupňoval tlak a v závěru dokázal vývoj otočit.

Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Tamáši (Šťastný), 26. Jasper (Estephan, Lalancette), 29. Eberle (Pavelka, Estephan), 55. Perret (Okuliar, Miškář), 60. Jasper (Perret, Jank) – 4. Sirota (Orsava), 4. Navrátil, 39. Navrátil (Nahodil). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Frodl, Hnát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 3242.

Hr. Králové: Lukáš – Jank, Blain, Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – Pavlík, Miškář, Okuliar – Šťastný, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Eberle, Pilař, Chalupa. Trenér Tomáš Martinec.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Černý, Rašner, Švrček, Mareš – Kusko, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Navrátil – Káňa, Macuh, Orsava – Kunc, Menšík, Anděl. Trenér Jan Tomajko.