Nezvládli závěr Hokejisté HC Olomouc prohráli v Litvínově

Hokejisté HC Olomouc prohráli v Litvínově

04. 12. 2022 - 20:28

První polovinu základní části extraligy nezakončili hokejisté HC Olomouc dobře. V zápase 26. kola extraligy v Litvínově po dvou třetinách vedli, ale v poslední třikrát inkasovali.

Mora začala dobře a už od šesté minuty a zásahu Bambuly vedla. Náskok pak zvýšil na dvobrankový na začátku prostřední část hry Olesz. Ale po polovině zápasu se probrali domácí. Povedlo se jim dát dva góly, které proložila trefa Rutara. Hanáci tak čtyřiceti minutách stále vedli o jednu branku. Stav dva tři trval ještě sedm minut v poslední třetině. Pak se domácí opět povedlos rovnat. A pět minut před koncem to bylo pro Moru ještě horší, inkasovala čtvrtý gól. V závěru to pak hosté zkoušeli i v power-play, ale dostal pátou branku.

Verva Litvínov – HC Olomouc 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 33. Freibergs (Estephan, Stránský), 38. Zygmunt (Strejček, Freibergs), 47. Kudrna, 55. Kudrna (Jurčík), 60. Sukeľ – 6. Bambula (Káňa, Knotek), 24. Olesz (Navrátil, Rašner), 37. Rutar (Navrátil). Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 3047.

Litvínov: Godla – Zile, Zeman, Strejček, Freibergs, Demel, Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Zdráhal – Š. Stránský, Estephan, Abdul – Straka, Gut, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenéři: Mlejnek, Reichel a Kočí.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Mareš, Rašner, Škůrek, Švrček, Černý, Řezníček – Káňa, Knotek, Bambula – Plášek, Anděl, Navrátil – Olesz, Kusko, Rutar – Menšík. Trenér Jan Tomajko.