V koncovce se nedařilo Hokejisté HC Olomouc prohráli v Pardubicích

Hokejisté HC Olomouc prohráli v Pardubicích

03. 11. 2022 - 20:31

Televizní předehrávku 18. kole hokejové extraligy obstaralo utkání mezi Pardubicemi a HC Olomouc. Mora na ledě lídra tabulky nenavázala na dobré výsledky z předchozích kol a zpět domů jede s prohrou.

V první periodě více než osm tisíc diváků v pardubické hale čekalo na branku marně. O něco blíže k ní měli teoreticky domácí, jelikož hráli pětiminutovou přesilovku. Ale olomoucká defenziva pracovala skvěle. Po polovině zápasu už se stav měnil, do vedení šlo Dynamo. Pak měla Mora výhodu dvou přesilových her, prosadit se v nich ale nedokázala. Snažení hostů o bodový zisk trvalo do devětačtyřicáté minuty. Právě v té Pardubice odskočily na rozdíl dvou branek a dvě minuty před koncem přidaly ještě třetí branku.

Dynamo Pardubice – HC Olomouc 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 32. Koffer (A. Musil), 49. Kousal (Zohorna), 58. Vála (Kousal, Zohorna). Rozhodčí: Kika, Veselý – Ondráček, Rampír. Vyloučení: 4:3, navíc A. Musil 5 min. + do konce - Olesz 5 min. + do konce, Klimek 5 min. + do konce. Bez využití. Diváci: 8052.

Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Chabada, Vála, Bučko, Hrádek – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Cienciala – Paulovič, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban. Trenér Radim Rulík.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Mareš – Káňa, Nahodil, Orsava – Klimek, Kusko, Navrátil – Kunc, Knotek, Bambula – Olesz, Menšík, Rutar. Trenér Jan Tomajko.