Bez bodového zisku Hokejisté HC Olomouc prohráli v Pardubicích

Hokejisté HC Olomouc prohráli v Pardubicích

03. 02. 2023 - 20:26

Ve 44. kole hokejové extraligy nastoupil tým HC Olomouc v Pardubicích proti aktuálně prvnímu celku tabulky tuzemské nejvyšší soutěže. Mora dlouho odolávala, nakonec však byla poražena.

Úvodní minuty zápasu byly vyrovnané. Domácí i hosté měli nějaké vyložené šance, o něco nebezpečnější byli Hanáci, kterým pokazila radost tyčka. Ale stav se neměnil a po prvních dvaceti minutách svítily na ukazateli stavu dvě nuly. Skóre se poprvé změnilo ještě před polovinou zápasu. Pardubice hrály svou první přesilovku a proměnili ji po čtrnácti sekundách. Ve 33. minutě dali domácí druhou branku. Moru pak vrátil na kontakt v přesilovce Knotek. Ale po třinácti sekundách poslední dvacetiminutovky už to zase bylo o dva. Když pak přidaly Pardubice šest minut před koncem čtvrtou branku, bylo definitivně rozhodnuto.

Pardubice – HC Olomouc 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Poulíček (Košťálek), 33. Dvořák (Košťálek, Sedlák), 41. Musil (Sedlák),  54. Cienciala (Hyka, Košťálek) – 35. Knotek (J. Káňa, Ondrušek). Rozhodčí: Šír, Veselý – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 9126.

Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, Poulíček, Zeman – Mandát, Musil, Vondráček. Trenér Radim Rulík.
HC Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Dujsík, Rašner, Škůrek, Mareš, Švrček, Černý – Káňa, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Musil – Plášek, Kusko, Navrátil – Olesz, Anděl, Rutar. Trenér Jan Tomajko.