Druhý zápas série Hokejisté HC Olomouc prohráli ve Varech

Hokejisté HC Olomouc prohráli ve Varech

11. 03. 2023 - 18:38

Druhým zápasem pokračovala série předkola play-off mezi HC Olomouc a Karlovými. Hanáci měli střetnutí na ledě soupeře dobře rozehrané, po první třetině vedli, ale nakonec o tři branky prohráli. Pokračuje se v neděli opět ve Varech.

Energetici v první třetině Hanáky jasně přehráli, ovšem dokázali vstřelit jen jednu branku. Olomouc se v závěru úvodního dějství během patnácti sekund prosadila hned dvakrát. Na začátku prostřední periody zvýšil vedení Mory Kusko, jenomže domácí vývoj klání znovu otočili ve svůj prospěch. Na začátku třetí třetiny odskočily Vary do dvoubrankového vedení, nicméně zanedlouho se podařilo opět snížit Bambulovi. Energie poté ještě dvěma zásahy upravila stav na 7:4, čímž se postarala o vyrovnání série.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 7:4 (1:2, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 12. Koblasa (O. Beránek, Černoch), 26. Stříteský (Pulpán, Koffer), 28. O. Beránek (Havlín, Černoch), 32. Hladonik (Mikyska, Huttula), 45. Koblasa (Černoch, O. Beránek), 57. Černoch, 59. Koblasa (Černoch, Jiskra) – 20. Orsava (Knotek), 20. Ondrušek (P. Musil), 25. Kusko (Bambula, Plášek), 49. Bambula (Rašner, Ondrušek). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zika, Rampír. Vyloučení: 4:9, navíc Gríger 5 minut plus do konce. Využití: 2:2. Diváci: 4164. Stav série: 1:1.

Karlovy Vary: Lukeš (21. Habal) – Havlín, Huttula, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Mikyska, Bartejs – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň. Trenéři: Bruk a Šik.
HC Olomouc: Lukáš – Dujsík, Ondrušek, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Mareš – J. Káňa, P. Musil, Orsava – Kusko, Knotek, Bambula – Plášek, Klimek, Navrátil – Kucsera, Menšík, Rutar. Trenér Jan Tomajko.