Třetí zápas série Hokejisté HC Olomouc se ujali vedení

Hokejisté HC Olomouc se ujali vedení

12. 03. 2023 - 22:10

Hokejisty HC Olomouc po sobotní prohře čekal v KV Aréně dnes třetí zápas série předkola extraligového play-off. Po dvou třetinách Hanáci prohrávali, v té poslední během dvaadvaceti sekund dokázali srovnat. A v prodloužení pak rozhodli. Nyní se série přesouvá na do Olomouce, Mora může v úterý doma slavit postup.

Vstup do utkání se Olomouci příliš nepovedl, po zaváhání v obranném pásmu inkasovala už po dvou minutách. Do konce první třetiny si Hanáci vytvořili hned několik zajímavých příležitostí, na vyrovnání ovšem nestačili. Poté se Energie prosadila znovu, do třetího dějství tak vstupovala Mora s dvoubrankovým mankem. Závěrečnou část hry otevřeli Hanáci skvěle. Během 22 vteřin se trefil Káňa v přesilovce a Dujsík od modré čáry. Utkání došlo až do prodloužení, které po třech minutách rozhodl skvělou střelou z bezprostřední blízkosti Orsava.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:3 po prodl. (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Koffer (Kohout), 25. Jiskra – 46. J. Káňa (P. Musil, Orsava), 46. Dujsík (Bambula, Kusko), 64. Orsava (Ondrušek, Švrček). Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4329. Stav série: 1:2.

Karlovy Vary: Habal – Havlín, Huttula, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Mikyska, Bartejs – Koblasa, Černoch, O. Beránek – Rachůnek, Jiskra, Hladonik – Redlich, Koffer, Kohout – Juusola, Kružík, Kofroň. Trenéři: Bruk a Šik.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Dujsík, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, T. Černý – J. Káňa, P. Musil, Orsava – Kusko, Knotek, Bambula – Anděl, Klimek, Navrátil – Kucsera, Menšík, Rutar. Trenér Jan Tomajko.