Zde může být vaše reklama.

Mají další výhru Hokejisté HC Olomouc smázli Dynamo

Hokejisté HC Olomouc smázli Dynamo

foto: Petr Pelíšek

04. 02. 2024 - 19:17

Hokejisté HC Olomouc měli ve třiačtyřicátém kole extraligy doma za soupeře Pardubice. Mora lídra tabulky zaskočila a po první třetině vedla o gól a tímto rozdílem také skončilo celé utkání.

Vstup do utkání, ten měla Mora mimořádně povedený. Odehráno bylo šestapadesát sekund a Nahodil ji poslal do vedení. Jednobrankovým náskokem Olomouce také první perioda skončila, byt domácí soupeře přestříleli. Obdobně vydařený vstup měli Hanáci také do prostředí části utkání. Druhou branku Mora dal Sirota. Na kontakt pak šly Pardubice ve 43. minutě. Mora pak pozornou hrou dokázala výhru před reprepauzou uhájit.

„Žádný zápas před pauzou není jednoduchý. Měli jsme dobré vstupy do prvních dvou třetin. Bylo to těsné, odbojované. Klíčová byla dnes oslabení, soupeře má v přesilovkách velkou sílu a my jsme to zvládli. Bylo zajímavé a napínavé až do konce, jsme rádi, že se nám povedlo,“ řekl Róbert Petrovický, asistent trenéra HC Olomouc.

„Vstup do zápasu a prvních dvou třetině jsme měli negativní. Nemůžeme hráčům nic vyčíst, co se týče snahy a nasazení. Trošku nás doběhl náročný program, máme nějaké marody, ale to k tomu patří,“ řekl Vít Černohous, asistent trenéra Pardubic.

„Bylo to o mentální připravenosti, jak jsme byli koncentrovaní. Věřili jsme tomu, že soupeře můžeme porazit. Také my procházíme obdobím, kdy nám někteří hráči chybí. Ale víme, co máme hrát, věříme tomu, každý zápas je těžký, ale každý soupeř se dá porazit,“ podotkl Petrovický. „Vždycky si dáváme výzvy, máme tam motivační věci. Kluci na to myslí, jdeme cestou, abychom byli připravení. Nyní jsme hráli se soupeřem, který je silný, velmi kvalitní, je to o tom, že věříme tomu, co chceme, hrajeme náš systém a díváme se na sebe. Každý, kdo nastoupí, to tam odfárá, ubojuje, to nás těší,“ uvedl.

HC Olomouc – Pardubice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Nahodil (Rutar), 22. Sirota (Klimek) - 43. Hyka (Radil, Čerešňák). Rozhodčí: Cabák, Stano – Rožánek, Axman. Vyloučení: 3:2. Diváci: 5265.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Sirota, Rutar, Řezníček, Černý – Kunc, Macuh, Navrátil – Klimek, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Menšík, Anděl, Musil. Trenér Jan Tomajko.
Pardubice: Pavlát – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Houdek – Kousal, Paulovič, Radil – Urban, A. Musil, Hyka – Mandát, Poulíček, Vondráček – Pochobradský, Zeman, Říčka. Trenér Marek Zadina.

Další články