Vyrovnané utkání Hokejisté HC Olomouc těsně prohráli v Plzni

Hokejisté HC Olomouc těsně prohráli v Plzni

09. 12. 2022 - 20:03

V sedmadvacátém extraligovém kole hokejisté HC Olomouc ztratili v Plzni. Mora tam opakovaně vedla, ale domácím se podařilo vždy rychle srovnat a v poslední třetině pak také vývoj otočit.

Olomoučtí šli do vedení v 15. minutě, trefil se Řezníček. Chvíli před koncem první třetiny se Plzni povedlo překonat brankáře Konráda, který se po zranění vrátil zpět. Hosté v tu chvíli hráli ve třech. Nerozhodný stav trval jen pár minutek po pauze. Pak dali domácí druhou branku. Ale Mora bojovala a během dvou minut po gólech Kuska a Orsavy zase vedla. Jenže opět to nevydrželo do pauzy, krátce před ním Plzeň dala na tři tři. Vedení pro Moru vrátil zase zpět Knotek ve 49. minutě. Jenže pak Škodovka dvěma góly v rozmezí sedmašedesáti sekund otočil na pět čtyři.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky:  19. Pour (Zámorský, Schleiss), 22. Suchý (Holešinský), 40. Houdek (Holešinský), 53. Holešinský (Suchý, Malát), 54. Schleiss (Baránek, Kodýtek)– 15. Řezníček (Plášek, Navrátil), 26. Kusko (Orsava, Nahodil), 28. Orsava (Nahodil, Káňa), 49. Knotek (Káňa, Bambula). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 1:3, navíc Holešinský – Káňa oba 5 minut + do konce. Využití: 1:1. Diváci: 3796.

Plzeň: Svoboda – Baránek, Zámorský, Budík, Kaňák, Houdek, Piskáček, Kvasnička – Schleiss, Kodýtek, Pour – Suchý, Malát, Holešinský – Lang, Mertl, Rekonen – Dvořák, Bitten, Adamec. Trenér Petr Kořínek.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Mareš, Škůrek, Švrček, Řezníček, Rašner – Káňa, Knotek, Bambula – Kusko, Nahodil, Orsava – Plášek, Strapáč, Navrátil – Olesz, Anděl, Rutar. Trenér Jan Tomajko.