Předkolo play-off Hokejisté HC Olomouc v Liberci prohráli

Hokejisté HC Olomouc v Liberci prohráli

12. 03. 2024 - 20:31

Pátý zápas uzavřel sérii předkola play-off mezi Libercem a HC Olomouc. Mora prohrála a sezóna pro ni končí.

Začátek utkání Hanákům nevyšel. Už ve 3. minutě inkasovali, když domácí potrestali laxní rozehrávku. Chvilku potom dostal Švrček trest na pět minut plus do konce. A Liberec převahu jednoho muže v poli využil záhy. Víc branek už Mora v oslabení neinkasovala. Osm sekund před první pauzou šli Olomoučtí na kontakt, od modré se trefil Řezníček. V prostřední části zápasu hosté domácí tlak přece jen trošku zmírnili. Pak se museli bránit ve čtyřech po špatném střídání. Defenziva oslabení odpracovala dobře. Ale pět minut před druhou pauzou se Liberci povedlo vsítit třetí branku. Hosté měli na zvrat už jen poslední dvacetiminutovku. Na začátku poslední třetiny dostali domácí puk do brány počtvrté, ale protože to bylo kopnutím, gól neplatil. Pak se Mora dočkala první přesilovky v tomto duelu. Avšak žádnou větší šanci si v ní nevytvořila. Čas utíkal, olomouckému týmu se stále nedařilo stav upravit. To naopak vyšlo Bílým Tygrům a bylo rozhodnuto.

HC Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Rychlovský, 5. Filippi (Melancon), 36. Zachar (Najman, Melancon), 55. Vlach (Filippi) – 20. Řezníček. Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 1:2, navíc Švrček 5 min. + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 7286. Konečný stav série: 3:2.

Liberec: Hrenák– McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík, Aubrecht – Vlach, Filippi, Faško-Rudáš – Rychlovský, Najman, Flynn – Birner, Bulíř, Hawryluk – Zachar, Šír, Kel. Klíma. Trenér Filip Pešán.
HC Olomouc: Sedláček – Sirota, Rutar, Ondrušek, Řezníček, Škůrek, Rašner, Švrček – Káňa, Musil, Orsava – Kunc, Macuh, Navrátil – Kusko, Nahodil, Bambula – Anděl, Knotek, Chmielewski. Trenér Jan Tomajko.