Venkovní debakl Hokejisté HC Olomouc v Plzni vysoko prohráli

Hokejisté HC Olomouc v Plzni vysoko prohráli

03. 01. 2024 - 20:22

Hokejisté HC Olomouc vstoupili do nového kalendářního roku zápasem v Plzni. V rámci předehrávky 47. kola tam Hanáci tam Hanáci utrpěli těžký debakl, prohráli vysoko nula osm.

Hosté v úvodní dvacetiminutovce domácí dokázali přehrávat i přestřílet. Ale paradoxně šli s první sirénou do kabin s jednobrankovým mankem. Inkasovali po deseti minutách. Pak hrála Mora první přesilovku střetnutí, ovšem využít ji nedokázala. A Hanákům se nevyvedl začátek druhé třetiny. Hned v jejím úvodu podruhé inkasovali. Chvilku potom měl kontaktní branku na holi Bambula, ale brankář Pavlát máchl lapačkou včas. V polovině utkání už to bylo o tři pro domácí. Následně měl další šanci Bambula, ale opět nedal. V poslední periodě pak hosté inkasovali ještě pětkrát …

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 10. Matýs (Holešinský, Dujsík), 23. Rekonen (Pour, Lev), 27. Indrák, 42. Matýs (Zámorský, Rekonen), 46. Zámorský (Jansa, Holešinský), 48. Hrabík (Zámorský, Straka), 57. Dujsík (Laakso, Straka), 58. Söderlund (Piskáček). Rozhodčí: Cabák, Šíř – Brejcha, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3637.

Plzeň: Pavlát – Kvasnička, Zámorský, Laakso, Dujsík, Houdek, Piskáček – Pour, Lev, Rekonen – Söderlund, Indrák, Matýs – Holešinský, Jansa, Schleiss – Hrabík, Soukup, Straka. Trenér Petr Kořínek.
HC Olomouc: Sedláček– Ondrušek, Řezníček, Švrček, Rutar, Rašner, Černý, Škůrek – Kusko, Knotek, Klimek – Káňa, Nahodil, Navrátil – Musil, Macuh, Bambula – Menšík, Anděl, Tomeček. Trenér Jan Tomajko.