Čtvrtý zápas série Hokejisté HC Olomouc vypadli s Pardubicemi

Hokejisté HC Olomouc vypadli s Pardubicemi

22. 03. 2023 - 19:31

Čtvrtým střetnutím pokračovala čtvrtfinálová série extraligového play-off mezi HC Olomouc a Pardubicemi. Hanáci prohráli i druhé domácí utkání a sezóna pro ně skončila.

Dynamo v prvním třetině ukazovalo, proč bez potíží vyhrálo základní část extraligy. Hostů byla plná hrací plocha a po první periodě vedli o dvě branky. Chvilku před polovinou řádné hrací doby daly Pardubice třetí branku. Stav se pak měnil necelé dvě minuty před druhou přestávkou, snížil Nahodil. Naději tedy ještě Hanáci měli. Podpořili ji po pěti minutách poslední dvacetiminutovky, to se trefil Kusko. Víc už toho ale hosté Olomouckým nedovolili, Moře nepomohla ani dlouhá power-play.

„Měli jsme výborné první střídání a v něm šanci. Pak jsme inkasovali rychle branku, což nás trošku vyhodilo z role. Dostali jsme druhou, třetí branku a vypadalo to na ručník. Ale kluci zabrali a ještě jsme bojovali. Nula čtyři na zápasy je kruté, hráče jsme pochválili. Pardubice postoupily zaslouženě,“ řekl Jan Tomajko, trenér HC Olomouc.

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Nahodil (Bambula), 46. Kusko (Mareš, Plášek) - 4. Říčka (Cienciala, Hyka), 15. D. Musil (Hyka, Říčka), 29. Mandát (Rákos). Rozhodčí: Šír, Cabák – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5500. Konečný stav série: 0:4.

HC Olomouc: Konrád – Černý, Ondrušek, Škůrek, Mareš, Řezníček, Švrček, Kočí – Orsava, Nahodil, Káňa – Navrátil, Knotek, Bambula – Musil, Kusko, Plášek ml. – Anděl, Menšík, Klimek. Trenér Jan Tomajko.

Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář, Hrádek – Říčka, Cienciala, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – A. Musil, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček. Trenér Radim Rulík.