První zápas roku Hokejisté HC Olomouc za dva body v Liberci

Hokejisté HC Olomouc za dva body v Liberci

04. 01. 2022 - 21:00

Ve 38. kole extraligy hrál tým HC Olomouc v Liberci proti Bílým Tygrům. Hanáci po dvou třetinách vedli o dvě branky, nakonec získali dva body za výhrou po prodloužení.

S Branislavem Konrádem opět v bráně šla Mora do vedení. V 11. minutě se prosadil obránce Švrček. Na začátku druhé periody pak hosté o náskok přišli. Navíc se chvíli poté museli bránit v oslabení. To se jim povedlo a záhy si vzali vedení zpět. V pětatřicáté minutě dal druhou olomouckou branku Navrátil. A do druhé pauzy bylo pro Hanáky ještě lépe. Také oni totiž hráli přesilovku a dokázali ji využít. Gól vsítil Nahodil. Olomoučtí šli do poslední dvacetiminutovky s náskokem dvou branek. Ten se ponížil o jednu sedm minut před koncem řádné hrací doby. A pak se Liberci podařilo srovnat na tři tři. Stav se již nezměnil, takže se muselo prodlužovat. V extra čase potom zařídil druhý bod pro hosty Krejčí.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 3:4 po prodl. (0:1, 1:2, 2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 27. P. Jelínek (Melancon, Klapka), 53. Klapka (J. Vlach), 54. Filippi (Birner)  - 11. Švrček (Burian, Bambula), 35. Navrátil (Olesz), 35. Nahodil (J. Káňa), 64. David Krejčí (J. Káňa). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Ledere, Ganger. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 1000.

Liberec: Kváča – Vitásek, Štibingr, Rosandić, Ivan, Derner, Melancon, Aubrecht – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Gríger, Zachar – Vlach, Jelínek, Klapka – Rychlovský, Najman, Šír. Trenér Patrik Augusta.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Švrček, Rutar, Řezníček, Škůrek – Káňa, Krejčí, Tomeček – Kusko, Knotek, Klimek – Olesz, Navrátil, Bambula – Burian, Nahodil, Kunc. Trenéři  Zdeněk Moták a Jan Tomajko.