Těsná výhra Hokejisté HC Olomouc zdolali Budějovice

Hokejisté HC Olomouc zdolali Budějovice

06. 11. 2022 - 19:16

V 19. extraligovém kole nastoupili hokejisté HC Olomouc doma proti Motoru České Budějovice. Zápas se Hanákům povedlo zvládnout za tři body.

Olomoucko klec hlídal poprvé brankář Sedláček. A moc práce v první periodě neměl. Mora byla silnější na puku. A také šla do zaslouženého vedení. To v 5. minutě ujel v oslabení Bambula a bekhendem prostřelil Strmeňe. Další velké šance Hanáků zůstaly bez využití. Stejně jako možnosti, které si vypracovali v úvodní pasáži prostřední dvacetiminutovky. Pak se to vymstilo, když se hostům povedlo srovnat, bylo to z přesilovky. Chvíli před druhou sirénou si Mora vzala vedení zpět. V poslední periodě pak pečetil olomouckou výhru střelou do prázdné Kunc.

„Začali jsme dobře, první třetina byla z naší strany dobrá. Ve druhé se hodně přerušovalo a trošku jsme z toho vypadli. Důležitý pro nás byl gól na dva jedna v závěru druhé třetiny. Nebyl to jednoduchý zápas,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – Motor České Budějovice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Bambula (Knotek), 39. Knotek (Bambula, Kusko), 59. Kunc - 34. Čachotský. Rozhodčí: Cabák, Stano – Axman, Synek. Vyloučení: 3:5, navíc Dujsík 5 min. – Marcel 5 min. V oslabení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 4708.

HC Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Mareš – Káňa, Nahodil, Orsava – Kunc, Knotek, Bambula – Kusko, Menšík, Navrátil – Anděl, Rutar. Trenér Jan Tomajko.
Č. Budějovice: Strmeň – Štencel, Vráblík, Bindulis, Kachyňa, Šenkeřík, Marcel, Šedivý – Pech, Gulaš, Dzierkals – Hanzl, Valský, Čachotský – Toman, Přikryl, Chlubna – Vopelka, Karabáček. Trenér David Čermák.