Zde může být vaše reklama.

Další výhra doma Hokejisté HC Olomouc zdolali Liberec

Hokejisté HC Olomouc zdolali Liberec

foto: Petr Pelíšek

01. 12. 2023 - 20:26

Ve 24. kole hokejové extraligy bojoval tým HC Olomouc o další body doma proti Liberci. Povedlo se získat všechny tři, vítěznou branku dal Michal Kunc.

Začátek zápasu vyšel lépe hostům, kteří šli ve 3. minutě do vedení brankou Birnera. Ale Mora za pár chvil otočila. Nejprve se trefil Klimek, pak dal na dva k jedné Macuh. Těsný náskok drželi domácí i přes druhou třetinu, ve které je hosté přitlačili. Ale mohlo být lépe, Nahodil trefil tyčku. V úvodu poslední dvacetiminutovky pak Hanáci odskočili na rozdíl dvou branek. To ztrestal libereckou chybu ve středním pásmu Kunc. Ale ještě nebylo hotovo. Liberec pak hrál první přesilovku v utkání a povedlo se mu z ní snížit. V 52. minutě trefil Knot břevno Konrádovy brány. Ve zbývajícím čase už si Mora tříbodový zisk pohlídala.

„Byl to pro nás těžký zápas, zvlášť v té sestavě. Dostali jsme branku, ale pak rychle otočili. Ve druhé třetině jsme začali chybovat, pak dali tyčku, ale zase mohli inkasovat. Podržel nás tam brankář. Vstup do třetí třetiny se nám povedl, bylo důležité, že jsme tam dali branku. Hosté pak byli silnější, rychlejší na puku. Je to ubojované vítězství, dobrá práce a skvělá výhra,“ řekl Róbert Petrovický, asistent trenéra HC Olomouc-

„Chtěli jsme udělat maximum pro to, abychom získali body. Začali jsme dobře, šli do vedení, ale pak jsme inkasovali a ty góly nás trošku vyvedly z rytmu. Pak byla Olomouc lepší, ve třetí třetině jsme se zvedli, vytvořili si šance, ale bohužel to nestačilo ani na bod, asi jsme si ho za ty první dvě ani nezasloužili,“ řekl Boris Žabka, asistent libereckého trenéra.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Klimek (Rašner, Nahodil), 8. Macuh (Kunc, Sirota), 42. Kunc – 3. Birner (Bulíř, Vlach), 48. Ivan. Rozhodčí: Obadal, Vrba – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4106.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Černý, Rašner, Švrček, Ozols – Kusko, Knotek, Bambula – Klimek, Nahodil, Navrátil – Káňa, Macuh, Orsava – Kunc, Menšík, Anděl. Trenér Jan Tomajko.
Liberec: Král – Ivan, Melancon, McCoshen, Galvas, Budík, Knot, Derner – Rychlovský, Filippi, Klíma – Flynn, Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Vlach – Pérez, Šír, Pekař. Trenér Filip Pešán.

Další články