Vybojovali dva body Hokejisté HC Olomouc zdolali po nájezdech Hradec

Hokejisté HC Olomouc zdolali po nájezdech Hradec

14. 01. 2024 - 19:47

Zápas šestatřicátého extraligového kola hráli hokejisté HC Olomouc doma proti Mountffieldu Hradec Králové. Hanákům se povedlo získat dva body za výhru po samostatných nájezdech.

Na začátku zápasu se Olomouckým moc nedařilo. Více ze hry měli hosté. Byli častěji na puku a hrálo se většinou jen před Konrádovou bránou. Z převahy vytěžil Hradec také vedoucí branku. To Moru probralo a netrvalo dlouho, aby se vrátila do zápasu. V 11. minutě tečoval nahození Řezníčka Macuh a bylo srovnáno. Tím se srovnala také hra. A Hanáci začali být také nebezpeční. To jim přineslo vedoucí branku. Dal ji v 17. minutě Káńa z přihrávky Nahodila. Těsný náskok dva k jedné držela Mora i po čtyřiceti odehraných minutách. Ovšem na začátku poslední dvacetiminutovky se stav měnil. V čase 44:19 srovnal Jank, jeho branku potvrdilo poměrně dlouhé zkoumání videa. Ve zbytku řádné hrací doby se stav neměnil, takže se šlo do prodloužení. V tom hrála Mora přesilovku, ale bez využití. Skóre zůstalo dva dva, což znamenalo samostatné nájezdy. V těch Hanáci vybojovali druhý bonusový bod.

„Nezačali jsme úplně dobře. Hradec nás zatlačil a dostali jsme gól. Po vyrovnání jsme se probrali a šli do vedení. Druhá třetině byla dobrá z naší strany, jen jsme neproměňovali šance. Ve třetí třetině nás podržel brankář Konrád. Dva body pro nás mají cenu zlata. Byli jsme všude včas, dobře bruslili, škoda, že jsme takto nehráli na Kometě,“ řekl trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

„Musíme chlapcům poděkovat za výkon, až na druhou třetinu, fárali. To, co potřebujeme zlepšit, se nám povedlo. Musím tým pochválit za to, jak zápas odehráli. V Olomouci se hraje vždycky těžko. Jinak to bylo vyrovnané utkání,“ uvedl Peter Frühauf, asistent trenér Hradce Králové.

HC Olomouc – Hradec Králové 3:2 po s. n. (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0

Branky a nahrávky: 11. Macuh (Řezníček), 17. Káňa (Nahodil), rozhodující nájezd Kusko – 9. Jasper (Zachar), 45. Jank. Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Blažek. Vyloučení: 2:3. Diváci: 4202.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Řezníček, Rašner, Švrček, Černý, Sirota – Kunc, Macuh, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Klimek, Anděl, Rutar. Trenér Jan Tomajko.
Hr. Králové: Laurikainen – Kalina, Blain , Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs, Marcel – Pavlík, Miškář, Eberle  – Perret, Tamáši, Jergl  – Šťastný, Estephan, Okuliar – Zachar, Pilař, Jasper. Trenér Tomáš Martinec.