První zápas přípravy Hokejisté HC Olomouc zdolali Vítkovice

Hokejisté HC Olomouc zdolali Vítkovice

08. 08. 2023 - 20:27

První přípravný mají za sebou hokejisté HC Olomouc. A zdárně. Ve Vítkovicích to byli oni, kdo šel do vedení, vedl celé utkání a zaslouženě zvítězil. Dvěma góly se blýskl útočník Rok Macuh.

Ve 4. minutě domácí brankář Machovský po střele Kucsery mezi betony inkasoval a Mora vedla. Po chvíli mohl zvýšit Macuh. V 8. minutě za Vítkovice srovnal Slusarczyk. Druhá perioda se hrála pět minut a Macuh se dočkal první branky v novém olomouckém angažmá. Hanákům se v úvodu třetí třetiny podařilo zaskočit obranu Vítkovic. Musil prostřelil Machovského a bylo to 1:3. Ale po chvilce dal druhou domácí branku Lakatoš. V závěru zkusily Vítkovice srovnat v power-play, ale Macuh trefil prázdnou branku – 2:4.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Slusarczyk (Přibyl), 42. Lakatoš (Prčík)– 4. Kucsera (Bambula), 25. Macuh, 41. Musil, 60. Macuh. Rozhodčí: Cabák, Hradil – Lederer, Blažek. Vyloučení: 3:4, navíc Zeleňák 5 min. – Macuh 5 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2039.

Vítkovice: Machovský – Grman, Percy, Prčík, Stehlík, Kovář, Zeleňák – Lakatoš, Krieger, Káňa – Fridrich, Claireaux, Bukarts – Kalus, Chlán, Dej – Slusarczyk, Přibyl, Krejsa. Trenér Miloš Holaň.

HC Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Rutar, Mareš – Ministr, Nahodil, Musil, Kucsera, Anděl, Bambula, Kunc, Macuh, Navrátil, Kusko, Menšík, Tomeček. Trenér Jan Tomajko.