Konec základní části Hokejisté HC Olomouc získali s Litvínovem bod

Hokejisté HC Olomouc získali s Litvínovem bod

03. 03. 2024 - 19:20

Hokejisté HC Olomouc se se základní částí extraligy rozloučili domácím utkáním proti Litvínovu. Mora získala bod, hosté zvítězili po samostatných nájezdech. V předkole play-off budou hrát Hanáci s Libercem.

Po úvodním ceremoniálu k tisícímu zápasu kapitána Jiřího Ondruška v dresu HC Olomouc se mohlo začít. Vstup do střetnutí měl lepší Litvínov, byl pohyblivější, lépe bruslil. Ale Mora se poměrně rychle oklepala a také byla nebezpečná. A když přežila dvě tutovky hostů, udeřila. Do vedení ji poslal Navrátil. Těsný náskok Hanáků platil dlouho i ve druhé třetině. Také proto, že Macuh neproměnil trestné střílení. Pak, bylo to ve 34. minutě, Litvínov z přesilovky pět na tři srovnal. Chvilku potom zachránila domácí tyčka. V poslední dvacetiminutovce se měnil stav po šesti minutách a třech sekundách. Litvínov se poprvé v utkání dostal do vedení. Vzápětí mohl vyrovnat Navrátil, ale nedal. Za dva minuty bylo srovnáno. Trestné střílení za faul na Bambulu proměnil Kusko. V 55. minutě si Mora vzala vedení zpět, třetí branku dal Orsava. Ovšem vzápětí bylo opět srovnáno. Prodloužení rezultát nepřineslo. V nájezdech pak byli úspěšnější hosté.

„Po průběhu utkání jsme extrémně rádi za vítězství, byť po samostatných nájezdech. Za dva body jsme rádi, i za to, že se všemi těmi okolnostmi v našem podání je pátá příčka velmi dobrá. Před začátkem sezóny bychom tohle brali,“ trenér HC Litvínov Karel Mlejnek.

„Bylo to zajímavé střetnutí. Hrálo se ve vysokém tempu, byly tam zvraty, bylo to velmi dobrý zápas. Musíme pochválit brankáře za jeho zákroky. V přesilovkách jsme nehráli špatně, ale ty možnosti neproměnili. Myslím, že tam byla energie, rychlost, tlak. Dvaapadesát kol je za námi, teď nás čeká další soutěže. Víme, co nás tam čeká, tam je každý zápas důležitý,“ řekl Róbert Petrovický, asistent trenéra HC Olomouc.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 3:4 po s. n. (1:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Navrátil (Rašner, Sirota), 49. Kusko (tř. střílení) – 34. Koblasa (D. Kaše, Hlava), 47. Jurčík (Kudrna), 56. Kirk, rozhodující nájezd O. Kaše. Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lhotský, Thuma. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 5023.

HC Olomouc: Sedláček – Sirota, Rutar, Ondrušek, Řezníček, Škůrek, Rašner, Mareš – Káňa, Nahodil, Orsava – Plášek, Macuh, Navrátil – Kunc, Musil, Bambula – Kusko, Knotek, Klimek. Trenér Jan Tomajko.
Litvínov: Tomek – Baránek, Zile, Šalda, Jaks, Czuczman, Zeman, Demel – Kudrna, Sukeľ, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Jurčík, Kirk, Abdul – Zygmunt, Gut, Havelka. Trenér Karel Mlejnek.