Vyrovnané derby Hokejisté HC Olomouc získali v Brně bod

Hokejisté HC Olomouc získali v Brně bod

08. 10. 2023 - 20:12

Další bod získali hokejisté HC Olomouc. V 9. extraligovém kole sice v Brně nad Kometou v závěru vedli, ale nakonec prohráli po prodloužení.

Na branky si muselo bez mála sedm tisíc diváků v brněnské hale Rondo poměrně dlouho počkat. Přišly až v závěru první třetiny. Nejprve poslal ve 37. minutě do vedení kometu Zbořil. Za Moru odpověděl ještě do druhé sirény Kuscera. A mohlo se začínat znovu. V polovině poslední dvacetiminutovky se hostům povedlo otočit vývoj zápasu. Trefil se Kunc a vypadalo to nadějně. Jenže pak v 54. minutě Brňané srovnali v přesilovce pět proti třem. Skóre už se pak nezměnilo, takže muselo dojít na prodloužení. V tom domácí rozhodli. Trestné střílení, které proměnil Pospíšil, ještě neplatilo, ale branka z přesilovky posléze už ano.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Zbořil (Ďaloga, Kohout), 54. Gazda (Holík, Moses), 64. Ščotka – 39. Kucsera (Anděl, Sirota), 49. Kunc (Anděl, Kucsera). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Axman, Blažek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 6708.

Kometa: Furch – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko, Zbořil – Zaťovič, Holík, Flek – Okál, Zembol, Jenyš. Trenéři: Modrý, Otoupalík a Horáček.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Rutar, Švrček, Škůrek, Černý – Navrátil, Knotek, Bambula – Chmielewski, Macuh, Klimek – Kusko, P. Musil, Orsava – Kunc, Anděl, Kucsera. Trenér Jan Tomajko.