Druhý zápas série Hokejisté HC Olomouc znovu padli v Pardubicích

Hokejisté HC Olomouc znovu padli v Pardubicích

18. 03. 2023 - 19:37

Hokejisté HC Olomouc ztrácí v sérii čtvrtfinále extraligy s Pardubicemi již dva zápasy. O ten druhý přišli dnes smolně devatenáct sekund před vypršením řádné hrací doby. Série se nyní přesouvá na Hanou, hrát se bude v úterý a ve středu.

Druhý duel čtvrtfinálového souboje se hrál v opatrném duchu. Ač se Pardubičtí snažili tlačit směrem dopředu, Mora byla v defenzivě pozorná. Podala výrazně lepší výkon, působila odvážněji a zdálo se, že si za bezbrankového stavu vynutí prodloužení. Celý zápas skvěle fungující obrana padla až devatenáct sekund před vypršením šedesáté minuty, když se tvrdou ranou prosadil Čerešňák. Trefou do prázdné branky pak ještě výsledek pojistil Dvořák.

HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 60. Čerešňák (Radil, Kousal), 60. Dvořák (Sedlák). Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Kajínek, Špůr. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 10194. Stav série: 2:0.

Pardubice: Will – Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, Kolář, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, A. Musil, Vondráček. Trenér Radim Rulík.
HC Olomouc: Lukáš – Dujsík, Ondrušek, Mareš, Škůrek, Řezníček, Švrček, Kočí – Káňa, Nahodil, Orsava – Bambula, Knotek, Navrátil – Plášek, Kusko, Musil – Klimek, Menšík, Anděl. Trenér Jan Tomajko.