Všechny body z venku Hokejisté HC Olomouc zvítězili na Spartě

Hokejisté HC Olomouc zvítězili na Spartě

30. 12. 2023 - 18:33

Zápasem dvaatřicátého extraligového kola v Praze proti Spartě se hokejisté HC Olomouc loučili s rokem 2023. A bylo to radostné, Hanáci berou tři body za výhru tři jedna.

Mora s podporou tisícovky fanoušků, kteří na zápas vyrazili zvláštním expresem, šla do vedení v 11. minutě. První branku duelu dal Macuh. Ještě do první sirény se ale povedlo Pražanům srovnat. Nerozhodný stav jedna k jedné se pak během druhé třetiny nezměnil, byť domácí měli více šancí a Moře pomohla dvakrát branková konstrukce. V závěru pak měli Hanáci výhodu pětiminutové přesilovky. A v úvodu poslední třetiny se jim povedlo dát přesilovkový gól. Podruhé v utkání se trefil Macuch. V závěru duelu pak Hanáci potvrdili výhru třetí brankou. Sparta pak ještě odvolala brankáře, ale vliv to neměli na nic. Tedy až na skóre, Olomoučtí přidali ještě jeden gól.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. Forman (Irving, Sobotka) – 11. Macuh (Bambula), 41. Macuh (Plášek, Řezníček), 58. Bambula (Macuh, Kunc), 60. Nahodil. Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Frodl, Klouček. Vyloučení: 5:4, navíc Němeček 5 plus do konce. Využití: 0:1: Diváci: 12445.

Sparta: Kovář– Moravčík, Krejčík, Kempný, Mikliš, Němeček, Irving, Pavlák – Kousal, Sobotka, Řepík – Najman, Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, Forman – Mužík, Tomek, Hauser. Trenér: Pavel Gross.
HC Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Řezníček, Švrček, Černý, Rašner, Rutar, Mareš – Kusko, Knotek, Klimek – Plášek, Nahodil, Navrátil – Kunc, Macuh, Bambula – Menšík, Anděl, Musil. Trenér:Jan Tomajko.